Комунікат представників мирянської наради в Римі 17 лютого 1972р.

Зібрані в Римі представники мирянських організацій на урочистому відзначенні вісімдесятої річниці від дня народження їх Блаженства, Верховного Архиєпископа Кир Йосифа Сліпого, відбули з цієї нагоди свої наради та спільно прийняли таке становище до актуальних питань нашої Церкви:

Насамперед складають іменем своїх організацій та широкого мирянського загалу з різних країн свій доземний поклін та вислови вдячности і відданости Найдостойнішому Ювілятові враз із подякою та молитвами до Всевишнього за ласки і благословення за працю і задуми нашого Первоієрарха.

Розглянувши сучасну ситуацію нашої церкви учасники наради ствердили, що Східня Конґреґація та куріяльні органи далі вмішуються у справи нашої Церкви, порушуючи забезпечені її історичні права та привілеї, головно Берестейською Унією і декретами Другого Ватиканського Собору. Доказом того є нові іменування ієрархії та свячення для нашої церкви в Бразилії нового єпископа-помічника. Висловлюємо незадоволення із способу іменування нового єпископа Кир Єфрема Кривого Чина Святого Василія Великого без згоди Верховного Архиєпископа і його Синоду.

Зокрема миряни і священики глибоко діткнені тим, що його свячення відбулося неукраїнськими владиками, але в латинському обряді. Цей факт вважаємо нарушенням рівноправности й гідности українсько-візантійського обряду в рямках Вселенської Церкви. Нас болюче діткнула участь чотирьох українських єпископів у цій хіротонії, які, не зважаючи на критичне ставлення Верховного Архиєпископа, були присутні на цьому обряді, чим вони одобрили згадане порушення. Висловлюємо особливий жаль, що між присутніми владиками були два члени постійного Синоду Верховного Архиєпископа – установи, яка покликана боронити прав помісности нашої церкви. На цьому свяченні в Соборі Святого Петра 12 лютого була присутньою, у ролі почесних гостей, делеґація Московського Патріярха під проводом архиєпископа Філарета з Москви, чим повторно зневажено нашу церкву. Це-бо була делеґація церкви, яка несе відповідальність за знищення і мучеництво Української Католицької Церкви на Рідних землях.

Зібрані представники протестують проти підчинення нової української католицької єпархії в Бразилії римо-католицькій архиєпископії у Куритибі, бо це рівнозначне із відірванням її від Помісної Української Церкви як це вже сталося в 1969-му році з Мунгольською митрополією для закарпатських русинів.

Ці акти розцінюємо як пляноване Східньою Конґреґацією пониження нашої Церкви, замах на наші Архиєпископські Синоди та особисте зневаження особи Ювілята Верховного Архиєпископа і Кардинала Кир Йосифа VII. В обличчі тих сумних явищ закликаємо Владик, священство, монаші чини та мирянство стати в обороні знову загрожених прав помісности нашої Церкви й особи Ісповідника Віри. Вважаючи на можливість дальших подібних акцій збоку неприхильних нам ватиканських чи інших чинників, українські священики та мирянство повинні бути чуйними, посилити акцію оборони нашої церкви та виявити максимум зусиль, щоб припинити розклад нашої церкви чужими і своїми руками.

Підписали:
др. Володимир Пушкар – за Світове Товариство за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви
др. Петро Біланюк – за Централю Комітетів Оборони Обряду і Традицій Української Католицької Церкви
др. Зиновій Ґіль, др. Рома Навроцька, др. Мирослав Навроцький – голова і члени Крайової Управи Товариства за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви в ЗСА
др. Іван Ковальський, інж. Євген Гарабач – від Товариства за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви в Німеччині
Ярослав Деременда, Марія Капустинська – за Крайовий Комітет Громадських Організацій за Патріярхат у Великій Британії
др. Василь Маркусь – за Українську Католицьку Асоціяцію Преси
До цього становища представників мирянських організацій приєднується отець крилошанин Володимир Андрушків, голова Світового Товариства Священиків імені св. Андрея.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web