Конференція УПСО – роля мирян в УКЦеркві

Роля мирян в Українській Католицькій Церкві буде темою конференції, що відбудеться 30 травня 1998 p., заходами Українського Патріярхального Світового Об’єднання при співпраці Українського Патріярхального Товариства в США. До речі слід підкреслити, що ця тема у нашому релігійно-церковному житті рідко коли обговорювалась, а це одне з важливих питань Церкви в загальному. Само життя Церкви вимагає цього, щоби ці питання поставити на денний порядок і розглянути його під різними аспектами. Знаємо, що це питання було поставлене й обговорене на Вселенському Соборі Ватиканському II на якому прийнято постанови у цьому відношені. Основне, що прийняв Вселенський Собор, ствердивши, що миряни мають не тільки обов’язки супроти Церкви, але і визначені права. На жаль ці права у нашій УКЦеркві не тільки не практикується, але вони навіть не є визначені. Для прикладу можна тут назвати Собор УКЦеркви, якого перша сесія відбулась у 1996 р. а друга має відбутись при кінці серпня ц. р. учасниками якого були і тим разом будуть не представники мирян, але вибранці єпископів. Було поставлене питання на Синоді УКЦеркви, щоби на другу сесію Собору запросити представ­ників мирянських організацій, але пропозицію відхилено, щоби не сказати грубо зігноровано. Говориться, мовляв є такі постанови, а хто ці постанови приймав? Приймає той сам збір, що відхилив участь на Соборі представників мирянських організацій. Тут робимо на ці питання тільки натяки, бо це є окрема тема, яку треба обговорити.

Тут бажаємо також підкреслити, що на другій сесії Собору УКЦеркви темою нарад буде — Роля Мирян у Церкві. Це є важливе питання у житті і розвитку Христової Церкви, тому нам мирянам, як одного з складових чинників Христової Церкви слід ці питання обговорити. На конференції буде це питання обговорене під різними аспектами. Сподіємось, що заінтересовані візьмуть участь у цих нарадах і зможуть висловити свої думки до порушених питань. На жаль українське мирянство є далеко позаді від мирян латинської Церкви. Варто і мирянам творити свої вартості у Христовій Церкві, які є конечними, у її спасаючій діяльності.

Поруч з тим, у неділю 31 травня відбудеться делегатський з’їзд Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО) на якому уступаюча управа подасть звіти з проробленої праці та обере нові керівні органи. Запляновані імпрези відбудуться у готелі Romada Inn, Route 10, East Hanover, NJ. Просимо зарезервувати собі час на 30 і 31 травня і прибути на конференцію і бути учасником з’їзду УПСО.