Конгрегація католицької освіти (семінарій та навчальних закладів)

Рим, 30 жовтня1998

Ваше Блаженство,

У Вашому листі № Р 96/217 від 15 квітня 1996 р. Ви просили про акредитацію Львівської Богословської Академії, а також про її афіліяцію з Папським Орієнтальним Інститутом у Римі, при цьому надсилаючи нам відповідну документацію про навчальну діяльність Академії.

З часу подання цього прохання вже минуло багато часу, і ми хотіли б попросити вибачення за затримку, яка була спричинена необхідними консультаціями, які слід було провести, особливо із самим Папським Орієнтальним Інститутом. Тим часом новий ректор Інституту о. Гектор Вал, єзуїт, дав свою згоду на наступне вирішення питання:

Папський Орієнтальний Інститут гарантує Львівській Богословській Академії академічну допомогу в організації першого богословського циклу відповідно до кан. 348 Кодексу Канонів Східних Церков; Інститут перевіряє програму, викладачів і навчальні структури. Після згоди Папського Орієнтального Інституту, Конгрегація Католицької Освіти затверджує функціонування вищезгаданого першого циклу з можливістю надання ступеня «Бакалавра Богослов’я» на період п’яти років і ad ехрегіmentum, увесь час із академічною допомогою Папського Орієнтального Інституту. В кінці експериментальної фази, все ще користуючись підтримкою Папського Орієнтального Інституту, Конгрегація Католицької Освіти оцінює ситуацію з метою прийняти рішення про доцільність формального встановлення автономного першого циклу.

Беручи до уваги традицію і щирі зусилля та відданість в галузі богословської освіти, якими відзначилася Львівська Богословська Академія, і теперішні потреби Вашої Церкви як це подано о. Тафтом, єзуїтом, у його доповіді про візитацію цього Центру, ця Конгрегація вважає, що процедура, наведена вище, є найбільш відповідним способом підходу до цього особливого випадку.

Отож, відповідно до даного розв’язання питання, ця Конґреґація Католицької Освіти даним документом затверджує функціонування першого циклю богослов’я, який містить право надавати ступінь «Бакалавра Богослов’я». Це затвердження дійсне протягом п’яти років і ad experimentum.

Повідомлення про дане затвердження буде подано Папському Орієнтальному Інститутові в Римі та Конгрегації Східних Церков.

Бажаючи висловити нашу вдячність за Вашу терплячість і цінну співпрацю, ми користуємося цією нагодою щоб передати Вашому Блаженству наші найкращі почуття і побажання.

Щиро Ваш во Христі

Піо Кардинал Лаґі

+ Джузепе Пітау, єзуїт

Його Блаженство
Мирослав Іван Кардинал ЛЮБАЧІВСЬКИЙ
Верховний Архиєпископ Українців
Львів