Крайова Управа Українського Патріярхального Т-ва в США відбула чергове засідання

Чергове засідання крайової управи Українського Патріярхального Т-ва в США відбулось 12 січня 1985 р. у Нью-Йорку. З огляду на погоду деякі члени управи не могли взяти участи у засіданні. Під час засідання обговорено низку важливих питань до ситуації на церковному відтинку та внутрішньо організаційних справ. Після відбуття формальних точок програми, як відкриття і відчитання протоколу, на перший плян поставлено обговорення авдієнції делегації крайової управи у владик у Філядельфії. Відомо, що 19 і 20 листопада 1984 р. дванадцять наших владик УКЦеркви мали спільну нараду.

Крайова управа скористала з цієї нагоди (в той час тільки що розгорялась справа листа Священної Конгрегації для Східніх Церков з 17 вересня 1984 р. до наших владик (чи тільки до владики) і попросила авдієнцію. Для цього було вибрано окрему делегацію. Делегація сподівалась, що буде мати нагоду зустрінутись з усіма владиками, але делегацію прийняли, як у нашому журналі було подано, тільки два митрополити: Владика Максим Германюк і Владика Стефан Сулик.

Тому, що тоді делегація на з’ясовані й поставлені питання не одержала жодної відповіді, вирішено написати листи до обидвох митрополитів і до листів залучити на письмі порушені делегацією питання. Крім того, вирішено, щоб копії цих листів вислати також всім єпископам — учасникам цієї наради. При цьому відмічено, що після згаданої авдієнції управа повинна була видати комунікат до преси, чого не сталось.

З огляду на те, що в деяких колах, і то на найвищому щаблі, говориться, що журнал «Патріярхат» відійшов чи відходить від патріярхальної лінії і статуту, було обговорене також і це питання. В результаті обговорення всі присутні на засіданні висловились, що журнал не відступив від патріярхальної лінії і статуту, за винятком одного, що утримався — ред. Романа Данилевича. Також вирішено, щоб в цій справі написати стосовного листа до голови УПСО, д-ра Богдана Лончини.

Ще раз обговорено питання чергового крайового з’їзду Українського Патріярхального Т-ва в США. Бралось до уваги різні місцевості, як також різні дати. Якщо ж ідеться про місцевість, то зупинились на Нью-Йорку й Філядельфії. Щодо дати, то це ще остаточно не вирішено, бо навіть бралось до уваги час ранньої осени ц.р. Ідеться про те, щоб з приводу з’їзду також відзначати двадцятьріччя існування зорганізованого Патріярхального руху. З приводу цього запляновано улаштувати святочну зустріч з громадянством. Всі ці питання будуть вирішені на черговому засіданні, що має відбутись у березні. При цьому намічено різні комісії, які мають працювати до з’їзду, щоб приготувати відповідні матеріяли. Також коротко обговорено питання з’їзду Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО), що є заплянований на травень ц.р. у Торонто, Канада.

Під кінець засідання голова управи подав докладний звіт з своєї праці, а після цього звітував організаційний референт, ред. Василь Пасічняк, та фінансовий референт, інж. Роман Левицький. Деякі справи журналу «Патріярхат» з адміністраційного боку порушив д-р Володимир Пушкар. Крім цього, порушено ще інші поточні питання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web