Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Крайова Управа УПТ-ва відбула чергове Засідання

У суботу, 4 листопада 1995 p., крайова управа Українського Патріярхального Товариства в США відбула в Нью-Йорку чергове засідання, на якому обговорила цілу низку питань з релігійно-церковної проблематики. Засідання відкрив молитвою голова О. Пришляк. Прочитаний протокол І. Гайдою з попереднього засідання пригадав учасникам наші пляни і постанови з попереднього засідання. Після цього поодинокі члени управи поінформували про свою проведену працю за останній час.

На першому місці стояло питання скликання чергового з’їзду Українського Патріярхального Т-ва в США, який запляновано відбути 18 травня в наступному, 1996 році, в Нью-Йорку. При цій нагоді обговорено проблеми й можливості Товариства, якого ряди зменшуються, а завдання навпаки збільшуються, які часом тяжко всі подолати. Обрано Номінаційну комісію, якої завданням є підіткати членів до наступної управи Т-ва.

Також обговорено питання відбуття Собору УКЦеркви, що має відбутись у наступному 1996 році, а також заторкнено справу відзначення 400-річчя Берестейської Унії. Стверджено, що Собор УКЦеркви не є належно приготований. В соборі мають брати також участь священики і миряни. Згідно з церковними приписами, що по дві особи повинні бути від кожної єпархії. На жаль, немає того механізму, який би вказував, як ці учасники, делегати будуть підбирані чи назначувані. Правдоподібно, самі владики назначуть тих делегатів. Роля собору не є вирішальною. Собор може обговорювати релігійно-церковні питання, але не може жодних питань вирішувати. Можна подавати свої думки і сугестії для Синоду, і якщо Синод їх прийме, тоді вони будуть зобов’язуючі для цілої Української Католицької Церкви.

Якщо ж ідеться про 400-річчя Берестейської Унії, то тільки поінформовано, які зроблено Синодом УКЦеркви пляни її відзначення. До речі, відмічено, що зайво підкреслюється про 350-річчя Ужгородської Унії, бо такої не було. Бо якщо так, то тоді можна говорити окремо про спершу Перемишльську, а через рік, у 1700 році, Львівську унії, бо ж як Львівська, так і Перемишльська приступили на сто років пізніше до унії. У такій, а не інакшій площині слід розглядати і приступлення до унії Ужгородської єпархії.

Окремо обговорено проблему допомоги для Богословської Академії у Львові, що вже продовжує успішно другий рік відновленого навчання. У цій справі Патріярх Мирослав-Іван звернувся окремим листом до управи Українського Патріярхального Світового Об’єднання, щоб для потреб Львівської Богословської Академії перевести окрему збірку. Після обміну думками прийнято постанову перевести для Богословської Академії збірку, бо це є першочергова потреба. Для цього у всіх наших осередках патріярхальні Т-ва або делегатури переведуть окремі збірки. Про це крайова управа вже розіслала відповідні інформації і збіркові листи, а ті, що ще не одержали, одержать. Слід підкреслити, що Львівська Богословська Академія не тільки що потребує, але заслуговує на всесторонню піддержку. Тому сподіємось, що українська громада щедро відгукнеться на наш заклик і складе свої пожертви на цю так конечну ціль.

Проведено довшу дискусію й обговорено проблематику журнала «Патріярхат». Журнал потребує не тільки фінансової, але людської допомоги. Про адміністраційні проблеми говорив д-р Володимир Пушкар, а про редакційні головний редактор Микола Галів. Під час обговорення підкреслено, що журнал здобув собі право громадянства і втішається доброю опінією. Було сказано, що 1000 примірників кожного місяця журнала «Патріярхат» посилається в Україну. В основному, за малими винятками, журнал в Україну посилається даром, бо там люди не мають спроможности собі його передплатити.

Журнал посилається летунською поштою до Бельгії, а звідси мгр Микола Когут на поодинокі адреси посилає в Україну. Журнал вимагає багато зусиль. Була мова, щоб його видавати в Україні, але немає ще для цього потрібних обставин. Це є можливе у майбутньому. Також була мова, щоб з місячника перейти на двомісячник, що очевидно зменшило б працю головного редактора. Ці й інші пропозиції можуть бути взяті до уваги в майбутньому. Рішено дальше журнал видавати місячно, а за літні місяці одне число, підшукати людину до адміністрації, а також рішено підвищити передплату з 25 дол. на 30 дол. річно, а поодинокі числа у розпродажі, які коштували два доляри, піднести до двох з половиною долярів. Ці ухвали будуть дійсні вже з січневим числом 1996 р. Поруч з тим рішено звернутись з проханням до відділів УПТ, щоб у різдвяний час перевели збірку на пресовий фонд журнала «Патріярхат». Крім цього порушено ще низку поточних і внутрішніх справ Т-ва. В засіданні взяли участь: голова Олесь Пришляк, Ігор Гайда, Микола Галів. Степан Голуб, Роман Левицький, Оксана Луцька, о. диякон Юрій Малаховський, Олекса Мотиль, Василь Никифорук, д-р Володимир Пушкар і Осип Труш. Голова О. Пришляк подякував учасникам за ділову участь у нарадах і закрив засідання молитвою.

Поділитися: