Крайовий Зїзд ТЗ ПУКЦеркви і перше засідання новообраної управи Т-ва

В суботу, 20 листопада 1976 р., відбувся у Філядельфії семий з черги З’їзд Делегатів Т-ва за Патріярхальний Устрій УКЦеркви, у якому взяло участь 66 умандатованих делегатів з вісімнадцяти різних осередків. Не всі Відділи Т-ва були заступлені на З’їзді; навіть активний відділ Товариства в Клівленді не був заступлений. Бракувало також делегатів з Дітройту і інших більше віддалених відділів.

З’їзд розпочато молитвою, яку провів парох церкви св. Архист. Михаїла у Філядельфії о. Лев Любинський. З’їзд привітав їх Святість Патріярх Йосиф. Крім цього З’ізд одержав цілу низку привітів, деякі з них були зачитані, а інші тільки відмічені.

Під час З’їзду делегати й гості заслухали звіти уступаючої управи: голови д-ра Мирослава Навроцького, секретара д-ра Лева Рудницького, редактора журналу «За Патріярхат» Василя Пасічняка, касира інж. Романа Левицького, референтки зовнішних зв’язків мґр. Еви Піддубчишин. Звіти охоплювали в загальному події на церковному відтинку. Звіт Еви Піддубчишин, був докладний. Контрольна Комісія подала звіт з переведеної провірки касових позицій, не даючи оцінки з загально проведеної праці Т-ва. В імені Контрольної Комісії М. Субтельний подав внесок на уділення абсолюторії для уступаючої управи.

Дискусія не розвинулась над проведеною працею, а відмічувала поодинокі фрагменти, які були також суттєвими. В дискусії ніхто нікого не громив. Дискутанти підходили до питань з зрозумінням.

Понадпрограмово звітували деякі Відділи про свою працю та підмічували цікаві моменти.

Деякі труднощі були з вибором нової управи. З рамени Номінаційної комісії Юліян Колтун запропонував одинокого кандидата на голову Крайової Управи ред. Василя Качмара і рівночасно подав одиноку листу кандидатів на членів Управи, Раду Мирян, Контрольну Комісію і Товариський Суд. Дехто старався з листи Номінаційної комісії викреслювати одних, а на це місце ставити інших. Це ускладнювало ситуацію, але вкінці З’їзд прийняв запропоновану управу номінаційною комісією у складі: Василь Качмар — голова, Оксана Бережницька, М. Бойко, Рома Гайда, Петро Ганкевич, Андрій Гарасовський, Микола Галів, Дарія Кузик, Володимир Медуха, Василь Пасічняк, Ярослав Пастушенко, Володимир Пушкар і Сидір Тим’як. Рада Мирян: Микола Барусевич, Степан Гробельський, Любомир Зєлик, Роман Осінчук і Роман Смик. Контрольна Комісія: М. Дуцилович, Іван Куземський, Мирослав Субтельний, Нестор Сум і Роман Крупка. Товариський Суд: Василь Палідвор, Юліян Колтун, Іларіон Мазепа, Ярош Роман і Іван Ярош. За повище наведеним складом голосувало 53 делегатів і 13 здержалось.

З рамени Революційної комісії М. Галів зауважив, що резолюційна комісія не могла випрацювати резолюцій, бо для цього їїй не передано жодних дезидератів. Тому назвав загальні точки резолюцій основані на дискусії делегатів і запропонував, щоби члени резолюційної Комісії і Нова Управа випрацювали резолюції, узгляднюючи справи піднесені в дискусії З’їзду Делегатів. З’їздом керували Президія у складі С. Тим’як — голова, Ю. Головчак — заступник Ст. Гребельський і Ст. Голуб — секретарі.

Наради З’їзду пройшли успішно, що у великій мірі слід завдячувати президії з’їзду, а зокрема його голові Сидорові Тим’якові. З’їзд закінчено молитвою.

Свіжий номер

6 (494) 2022