Кріпімо добру злагоду

Слава Ісусу Христу!

Дорогі брати і сестри! 4 жовтня відбулася сесія міської Ради народних депутатів, яка задовольнила прохання греко-католицької громади м. Косова про повернення земельної ділянки на вул. Незалежности, де колись був храм Пресвятої Тройці. Цю радісну вістку повідомив нашому пресвіторіату голова комісії з питань культури і духовного відродження Косівської міської Ради народних депутатів п. Володимир Тугуруш. Єпископ-Ординарій Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Павло Василик в листі цілком підтримує і благословляє 260 вірних косівчан, що бажають відбудувати храм у центрі нашого міста. Отже, можна розрахувати на вагому фінансову підтримку закордонних католицьких доброчинних установ та міжнародних організацій.

Ця церква буде мурована у модерному стилі, бо ми переконані, що у центрі міста треба спорудити тільки мурований храм Божий, який би став окрасою Косова. Двері майбутньої церкви будуть відчинені для всіх, відправляти там зможуть і нез’єднані православні, якщо того будуть слушно просити.

Враховуючи, що в нашому деканаті вже є церкви на честь Пресвятої Тройці, хочу запропонувати найменувати храм на честь Всіх Святих Українського народу і особливо новомучеників. Таке свято наша Церква завершує в четверту неділю після Зелених свят. Тропар цього свята бринить так: «Христославні князі і святителі, преподобні і мученики та незламні ісповідники всіх часів християнської України, моліть Христа Бога, щоб він споглянув ласкавим оком на наш народ і дав йому ласку витривати у вірі, і щоб спаслися душі богомільних вірних, що вшановують священну вашу пам’ять».

Щиро дякуємо всім, хто спричинився до цього доброго рішення. Нехай ласка Божа постійно перебуває над Вами, кріпить Вашу братню любов і добру злагоду та допоможе виповнити благі намірення.

Ваш дякон

о. Іван Бурдяк

Для інформації передруковуємо з газети «Гуцульський Край», 9 листопада 1996 р.