Українська громада у Феніксі вшанувала Патріярха Йосифа

Українська громада у Феніксі — Арізона, 22 травня 1983 р. відзначила 91-річчя народин і 20-річчя звільнення з большевицької неволі Патріярха Йосифа. Поруч з цим парафія Української Католицької Церкви Непорочної Пресвятої Богородиці відмітила своє 25-річчя. Святкування розпочато архиєрейською Службою Божою, яку відправив Владика Іннокентій Лотоцький у сослуженні отців: Андрія Микити, Мирослава Олешка, Михайла Колтуцького і Михайла Курила.

Після Служби Божої в залі СУМА відбулась святочна академія. Програмою свята керував Адріян Салук. Вступне слово й історію про постання місії нашої церкви у Феніксі сказав голова Української Католицької Місії у Феніксі Михайло Виничок. Голова Українського Патріярхального Товариства у Феніксі Омелян Комарницький привітав преосвященного Владику Іннокентія, всечесніших отців і святочно зібрану громаду та підкреслив важливе значення ювілейних дат нашого Патріярха Йосифа. Він підкреслив, що всі українці у діяспорі вітають Патріярха Йосифа з його ювілеями і радіють його неперевершеним успіхам. Святочно зібрані спільно відспівали «Отче наш» — Недільського. Після цього було прочитано привітання Патріярха Йосифа і сенатора Ґолдвотера.

Слово про Патріярха Йосифа та його життєвий шлях дбайливо опрацював і з чуттям виголосив преосвященніший Владика Іннокентій Лотоцький. Владика підкреслив всі важливіші моменти у творчому житті Патріярха. Поруч з цим наголосив його велике значення для нашої Помісної УКЦеркви. З деклямацією виступила Марія Довіряк, яка продеклямувала «Чи повернемось у наш рідний край». Владику Іннокентія привітав голова СУМА Василь Савицький, а Віра Чопко у присутності групи юних сумівців вручила Владиці Іннокентієві китицю квітів.

Після цього відбулося спільне прийняття, що його приготувало сестрицтво Української Католицької Церкви у Феніксі під проводом Галини Анащук. Свято закінчено відспіванням молитви «Боже Великий».

О. К.