Лондон, Онтаріо, у поклоні Патріархові

Невелика, бо має тільки 150 родин, українська католицька парафія Христа Царя в Лондоні, в Онтаріо, Канада, разом зі своїм парохом, о. Орестом Слободяном, ЧСВВ, щиро віддана ідеї українського патріярхату та славі Української Помісної Католицької Церкви, їх Блаженству Патріярхові Йосифові.

Минулорічна розпродаж пропам’ятних жетонів з нагоди 20-ліття повороту із заслання їх Блаженства принесла гарні успіхи, а цього року з нагоди 92-их уродин Патріярха вислано підписаних парафіянами 92 картки з побажаннями, видання УПСО. Зовсім випадково число карток зійшлося з числом літ Соленізанта!

Сам же день народин їх Блаженства відзначено в найближчу неділю, дня 19 лютого. Після Святої Літургії парафіяльний хор під проводом Степана Мединського відспівав «Пісню за Патріярха», що її почули тут вірні уперше. Опісля всі приявні на Службі Божій зійшли до церковної залі. Там побачили портрет Блаженнішого Патріярха, який постійно прикрашує залю, на почесному місці, прибраний квітами та тканим рушником. Приявні вислухали з великою увагою коротку доповідь представниці РУГО в Канаді, Лесі Щур. Прелеґентка накреслила життєвий шлях Соленізанта, підкреслюючи риси характеру, які роблять його небуденною людиною в наші часи й в наших обставинах. Зокрема спинилася над значенням прибуття їх Блаженства у вільний світ для нашої Церкви у діяспорі. Світла його постать зуміла з’єднати довкруги себе розбитих, збентежених і щораз більше підпадаючих під латинізаційні впливи мирян та духовенство нашої Церкви та надати їй виразне українське обличчя, згідно із традиційним східнім обрядом.

Імпреза, хоч скромна, залишила гарне враження. У багатьох парафіянок блищали час-до-часу на очах сльози, коли слухали про страждання та незламну поставу цього Мужа Божого.

Л.Х.Щ.