Лист Блаженнішого Патріярха до Голови СКВУ, адвоката Петра Саварина

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Рим, дня 31 січня 1984 р.

Високодостойний Пане Голово!

Велике Вам спасибі за Вашого листа і побажання. Велике Вам признання моє за Ваше глибоке почуття відповідальности на важному пості СКВУ, що його авторитет і повагу нам всім треба високо держати, щоб він став нашим окличником у світі й символом нашої громадської й національної єдности у світі і свідоцтвом нашої зорганізованости і змагань за добро нашого Народу.

Я невимовно радію, що вибір впав саме на Вас. Надіюся і певний я того, що цей відповідальний обов’язок Ви виконаєте якнайкраще, бо приступаєте до нього з надією на Божу поміч, молитву і щире бажання добра для Братів своїх. Тому благословлю Вас на сповнення цього обов’язку і бажаю Вам благодатних успіхів у Вашій праці на благо нашої Церкви і Народу. В 119-м псальмі знайдете всі прохання до Господа, які повинні бути на устах кожного, хто станув на відповідному пості в якомусь проводі: «Підтримай мене, Господи, за Твоїм словом, щоб я міг жити, не дай, щоб я моєї надії стидався» (Пс. 119, 116).

Великі й важні завдання стоять перед СКВУ. Першим нехай буде розсіяних і розсварених зібрати разом до мирної і творчої розмови не за свої групові й самолюбні справи, а найбільше общеє добро, яке, за словами Мазепиної пісні, опинилось в упадку. На це добро єдино вказуйте і до нього прямуйте всі в єдиномислії. Зверніть увагу на загрозливе явище асиміляції серед нашої молоді. Наші ряди повинні рясніти і побільшуватися молодим поколінням, а діється навпаки. Виховання нашої молоді не було успішне, і ми вже дуже багато стратили. Шукаймо причин тієї нашої невдачі й рятуймо цю справу якнайскоріше. Наш Ювілей 1000-ліття Хрещеня Руси-України — це епохальна подія, від якої буде залежати багато інших справ нашого буття на поселеннях і нашої боротьби в Україні. Поможіть нашим Владикам та іншим організаціям, що вже взялись до підготовки цього Ювілею, щоб він став великою нашою подією для нас перед Богом і перед людьми.

Із зрозумінням до всіх, з бажанням обняти кожного найменшого нашого Брата, з християнською терпеливістю, яка потрібна кожному провідникові («Вам бо треба терпеливости, щоб ви виконували Божу волю, одержали обітницю», Євр. 10, 36), з молитвою приступайте до своєї праці, а мої молитви і благословення будуть все з Вами!

Благословення Господнє на Вас!

+ Йосиф Патріярх і Кардинал