Лист до редакції

Слава Ісусу Христу!

«Присвятім великопосні молитви для просвічення вселенських наслідників Христової Церкви», що надруковано в журналі «Патріярхат» з місяця березня 1993 р. Ласкаво прошу помістити оці мої думки.

Кілька запитань і коментарів до всіх ієрархів усіх християнських конфесій.

Всечесні Провідники Христового стада.

  • Як миряни мають розуміти Ваші заклики до миру й любови, коли Ви між собою того не практикуєте?!
  • Чи Ви справді думаєте, що миряни такі сліпі, що з ними можна поводитися, як Вам забагнеться?
  • Чому в Церкві мають займатись політикою?
  • Якщо Ви дійсно вірите в те, що проповідуєте і до чого так закликаєте в своїх посланнях (до речі, вони некорисно задовгі), то чому Вам так важко розв’язувати вузли незгоди?
  • На мою думку, було б дуже корисним, коли б Ви писали короткі послання, а мали довгий слух до мирян. Може б щось почули корисного душі своїй.

Отож буду отак молитись.

Господи! Приведи Духом Твоїм Святим Вселенських наслідників Христової Церкви до покаяння, щоб вони навернулись і почули оці Твої слова: «Коли хто хоче бути першим, нехай буде з усіх останнім і усім слугою» (Марко 9, 35).

«Ви знаєте, що князі народів панують над ними, а вельможі гнітять їх, не так має бути між вами, але як хтось хотів би у вас бути великий, нехай буде вам слугою, і хто хотів би у вас бути великий, нехай стане вам за раба. Так само Син чоловічий прийшов не для того, щоб йому служили, але послужити й дати життя своє на викуп багатьох» (Матей 20, 25, 26, 27, 28).

«Так нехай світить перед людьми ваше світло, щоб вони, бачивши ваші добрі вчинки, прославляли вашого Отця, що на небі» (Матей, 5, 16).

Так, Ісусе Христе, допоможи їм почути оці Твої слова… Може гріх гордости, може гріх заздрости чи може гріх зарозумілости, це лише Ти, Господи, знаєш, в кого в душі який є гріх, що закликає слух чути серцем слово Твоє…

Ми, миряни, їм прощаємо і молимо Тебе, виведи їх з гріхів їхніх, бо вони теж тільки люди і без ласки Твоєї не можуть вийти на дорогу правди і життя… О милосердний, змилосердись, допоможи їм, щоб перед тим, як мають мирян повчати, повчились щиро, чесно самі у науці Твоїй… Аджеж наука Твоя є для всіх і так само для них.

Господи! Нехай завжди дає їм супровід Твоє слово, щоб не почули вони колись від тебе оці слова: «Горе вам, книжники і фарисеї, лицеміри, що схожі на гроби побілені, які зверху гарними здаються, а всередині повні кісток мертвих і всякої нечисти. Отак і ви: назовні здаєтесь людям справедливі, а всередині ви сповнені лицемірства і беззаконня» (Матей, 23,27, 28).

Вислухай, Милосердний, молитву мою,
Щиро я Тебе благаю,
Просвіти Провідників усіх,
Щоб і стадо побачило світло!

Бо ж лише Твоє світло
Зможе нам роз’яснити, що означає —
«Щоб усі були одно» (Йоан, 17, 21).
Господи! Лише ж тоді полуда з очей спаде,
Як в покаянні кожний до Тебе прийде!

Твоя ж любов до всіх однакова,
Лише ж нею єднаймось всі ми в одно.
О, Христе! Ісусе, мій Боже!
Це всіх нас тривоже,

Що в стаді Твойому Твоєї любови нема…
Кожний по-свойому хоче єднати, хоче любити…
Допоможи, Милосердний!
Надія наша на Тебе уся,
Ти ж єдиний усім Голова!

«І він усе підкорив під його ноги і вивищив його понад усі як Голову Церкви, яка є тілом, повнотою того, що виповнює все в усіх» (До Ефесян 1, 22, 23).

Мотря Фаринич
Березень 1993 р.
Гамілтон — Канада

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web