Лист до редакції

Львів, 20 жовтня 1997 р.Б.

Слава Ісусу Христу!

Дорога Редакціє!

Нарешті можу присвятити хвильку уваги нашому епістолярію. Насамперед сердечно дякую Вам за таку вийняткову турботу про моїх земляків. Від них — окрема подяка за пожертви, а я оцим листом посвідчую, що переданих Вами, пане Миколо, 100 долярів ам. та 300 нім. марок уже працюють на спорудження церкви в Гусному.

Я щойно, властиво, повернувся з Гусного. їздив на сороковий день відходу моєї дорогої матусі у Вічність. Її втрату ще й до нині не можу пережити, бо залишився сам з двома маленькими дітьми. Колись, при нагоді, розповім Вам про свою сімейну трагедію дещо більше. А зараз хочу сказати два слова про греко-католицьку громаду Гусного. З початком будівництва храму, вона помітно зросла. Ті люди, котрі вагалися, усвідомили, що греко-католики не будуть вічно молитися під відкритим небом. Наразі спорудили об’ємну дзвіницю з прибудовою і там тимчасово відправляють Богослуження (див. фото). А поряд з тим ведуть інтенсивні приготування до спорудження храму (придбали для накриття оцинковану бляху, заготовляють дерево тощо). Наприкінці літа в селі побував Владика Самбірсько-Дрогобицький Владика Юліян Вороновський і посвятив камінь під будівництво храму. Сподіваюся, що на першій Літургії в новоспорудженому храмі серед почесних гостей будете і Ви, пане Галів. Дай Боже, аби це сталося якнайскоріше.

Тепер щодо пакунків, які Ви підготували, пане редакторе, для моїх земляків. Я мав на цю тему розмову з головою громади паном Молокусом та з його заступником паном Миньом. Продавати у Львові речі — нікому, а на Бойківщині є люди, котрі мають потребу в речах, та не мають грошей, аби їх придбати. Є інший вихід, про який я говорив телефонічно, розраховуватися за послуги щодо будівництва церкви речами. Так званий бартер, який нині популярний в Україні.

З щирим християнським привітом

Володимир Громик

На жаль, відгук на заклик допомогти побудувати церковцю у селі Гуснову не був задовільний. Редакція зі своєї сторони зробила, що було у її силах. Останньо редакція подбала і вислала три великі пакунки уживаних річей, які придбали д-р Марія Клячко і мгр Ева Піддубчишин, а посилку оплатило Товариство Українська «Самопоміч» у Нью-Йорку. Всім вище названим складаємо щиру подяку.

Наспіла ще одна пожертва з Англії — 60 англійських фунтів від А. Куфінської. Напевно наші земляки у селі Гусному будуть вдячні за щиру пожертву. Щиро дякуємо за пожертви.

Редакція