Лист до Редакції

Слава Ісусу Христу!

Високоповажаний Пане Редакторе!

Читаючи журнал «Патріярхат» завважив я вже кілька разів, що, коли є мова про працю о. Євгена Лащика ЧСВВ в Австралії, то всякі апелювання щодо нього йдуть в сторону нашого українського Василіянського Чину. А це звичайна непоінформованість.

Хочу Вас поінформувати, що о. Є. Лащик не є членом нашого українського Василіянського Чину, а є членом італійського василіянського манастиря грецького обряду в Ґроттаверрата коло Риму. Цей манастир існує на правах т.зв. «аббація нулліюс», то зн. існує як осібна від нікого незалежна одиниця, і залежна прямо від Апостольської Столиці. Тож цей манастир, якого членом є о. Лащик, не має нічого і то буквального нічого спільного з нашими українськими Отцями Василіянами, хіба тільки саму назву: ЧСВВ.

На Сході є кілька монаших галузей ЧСВВ, бо мають правила св. Василія Великого, але існують як осібні одиниці.

Запитаєте, а звідки взялися там українці? Ще в 30-тих роках один священик згаданого манастиря був у Галичині і збирав наших хлопців, бо вони мали мало покликань. І з тих хлопців деякі стали священиками а деякі монашими братами, але всі вони не мають нічого спільного з нашим Чином.

Остаюся з християнським привітом і щиро здоровлю

о. Юліян Катрій ЧСВВ

* * * 

Дякуємо о. Юліянові Катрієві за цінного листа, яким виручив редакцію, яка збиралась у цій самій справі писати вияснення. Це була неувага редакції, за що просимо вибачення у всіх тих кому завдано будь-яку кривду, а в першу чергу вибачаємось перед читачами і Василіянською Капітулою.

Редакція