Лист до Священної Конґреґації для Східніх Церков у Римі через Папського Нунція у Вашінґтоні Архиєпископа Дж. Жадо

Слава Ісусу Христу

Нью Йорк, 21 листопада 1977 р.

До
Священної Конґреґації для Східніх Церков у Римі через Папського Нунція у Вашінґтоні Архиєпископа Дж. Жадо

Високодостойні Владики!

Дозволяємо собі з найбільшим жалем, як віддані й вірні послідовники Христової Церкви, нашої Помісної Української Католицької Церкви з’єдинені з Апостольською Столицею висловити Вам, як нашим братам по Христі наш жаль і розчарування, а заразом скласти нам протест, що Апостольська Столиця проти нашої Церкви і навіть без порозуміння з Головою нашої Церкви Патріярхом і Кардиналом Йосифом іменувала нового митрополита до філядельфійської метрополії, як також проти інсталяції римо-католицькими ієрархами новоіменованого митрополита єп. Йосифа Шмондюка.

Хоч раз Апостольська Столиця повинна вислухати прохання вірних нашої Церкви й піти на зустріч їхнім проханням та улаштувати так, щоби церемонію інсталяції нового митрополита єп. Йосифа Шмондюка довершив наш заслужений Голова Помісної УКЦеркви Патріярх і Кардинал Йосиф Сліпий. Хіба можна піти на зустріч нашому проханню, яке нікому не шкодить, але може багато причинитись до замирення в нашій Церкві і її скріплення. Ми віримо і маємо надію, що наше прохання знайде у Вас зрозуміння і Апостольська Столиця дозволить Патріярхові Йосифові прибути до Філядельфії на інсталяцію філядельфійського митрополита Кир Йосифа Шмондюка. Дуже Вас просимо постарайтесь зробити все, щоби не заставляти нас до акції, чи будьякої дії в цій справі. Остаємось з висловом християнської любови За Крайову Управу Т-ва:

Василь Качмар, (голова)
Микола Галів, (секретар)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

6 (476) 2019 2019-6-obkladweb