Лист голови організації «Українська молодь – Христові»

6 березня 1997 року

Йдучи на зустріч пильним духовним, культурним і суспільним проблемам нового покоління і відновлюючи форми молодіжного апостоляту, які розвивалися під омофором митр. Андрея Шептицького, у вересні 1990 року, після величавого з’їзду, який проходив у атмосфері духовного й національного піднесення була створена організація «Українська молодь — Христові» (УМХ).

Від початку свого існування УМХ займалася як духовною працею з молоддю, так і проектами гуманітарної допомоги і соціяльного розвитку. Починаючи скромними засобами і не знеохочуючись тяжкими обставинами і безпрецедентними завданнями, що стояли перед організацією, яка здобувала досвід, протягом шести років наполегливої праці, реалізовувалися різні корисні акції, проекти і заходи на ниві духовного виховання, гуманітарної та моральної допомоги.

З ростом організації і розвитком цих двох напрямків християнського служіння постала потреба розвинути структури, які зможуть надалі забезпечити цю різносторонню діяльність. З цього приводу Управа організації УМХ після уважної застанови вирішила покликати до життя нову структуру під назвою «Фонд св. Володимира», яка перебере на себе вирішення соціяльно-культурних проблем, а саме: матеріяльна допомога потребуючим та фінансова підтримка перспективних молодіжних програм.

Цю ділянку очолюватиме заслужений колишній Голова УМХ п. Ігор Матушевський. Хочеться відзначити великий вклад праці п. Ігоря в досягненні нинішніх здобутків УМХ. Велике серце до соціяльних і культурних потреб молоді завжди виявляла п. Леся Крип’якевич і вона також переходить з третім заслуженим членом Управи УМХ п. Лесею Бачинською до «Фонду». Хочеться відзначити; що внесок п. Лесі Крип’якевич у заснування та розквіт організації та її постійна турбота часописом «Вірую» заслуговує на особливе признання і вдячність.

Управа УМХ вітає нову структуру і поручає її увазі ієрархії, клиру, всім вірним і громадським та урядовим структурам.

Теодор Ґудзяк

 

 

 

 

«Українська молодь – Христові» рішення управи організації

6 березня 1997 року

«Про розподіл обов’язків праці, щодо перспективних напрямків діяльности».

З ростом організації «Українська молодь Христові» і розширенні її двох основних напрямків християнського служіння: праці з молодцю та праці на соціяльно-культурній ниві, постала потреба розвинути структури, які зможуть надалі забезпечити її різносторонню діяльність. З цього приводу, Управа організації УМХ вирішила створити нову структуру під назвою «Фонд св. Володимира», яка перебере на себе вирішення соціяльно-культурних проблем, а саме: матеріяльна допомога потребуючим та фінансова підтримка перспективних молодіжних програм.

Від УМХ

Голова Управи Теодор Ґудзяк

Від Управи «Фонду св. Володимира»

Голова Управи Ігор Матушевський