Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Лист Патріярха Йосифа до Союзу українських філателістів в Австрії

Слава Ісусу Христу!

Ватикан, дня 6 грудня 1982 року

До Хвальної Управи
СОЮЗУ УКРАЇНСЬКИХ ФІЛЯТЕЛІСТІВ АВСТРІЇ
Відень, Австрія

Хвальна Управо!

Записано у ватиканських хроніках, що 2 лютого 1684 року в Римі відслужено торжественне Богослуження з участю Папи в подяку «за перемогу, що її осягнули козаки над турками і татарами». Слова ці залишились в історії про великий історичний факт, в якому брали участь наші козаки, і їхня перемога в 1683 році врятувала під Віднем Европу. Хоч подія ця великої ваги, на жаль, не всім вона відома, не всі усвідомлюють собі про те, що долю християнської Европи врятували тоді ми — український нарід, відвагою, військовим хистом козацьких грудей. Тому вітати треба цей почин Союзу українських філятелістів Австрії, щоб про цю знаменну подію оборони Европи перед турецькою навалою розказати з підкресленням нашої ролі в ній.

Ватиканський хронікар слушно приписує перемогу над турками під Віднем нашим козакам, хоч воювали там різні народи під проводом польського короля Собєського. Коли турецька навала грозила християнській Европі і тодішні політичні провідники в безконечність дискутували, що робити, папа Іннокент XI знає, що ані дипломатією, ані конференціями нічого зробити не вдасться. Потрібна вміла, скора і рішуча оборона, і цю оборону та перемогу над турками єдино вміють і потраплять дати козаки. Тому їх організує, озброює і на оборону християнської Европи висилає. Козаки, не зважаючи на те, що є православної віри, ідуть і діло виконують на славу козацького імени. Один окремий відділ козаків бореться під папськими стягами! Який глибокий повчальний зміст має ця перемога.

Хай відзначення тієї події в історії Европи пригадає всім про ролю України на межі між Азією і Европою своїм християнством і його чеснотами в українськім серці не лише в минулому, але й у майбутній долі Европи.

Благословення Господнє на Вас!

+ Йосиф, Патріярх і Кардинал

Поділитися:

Популярні статті