Лист т-ва За Патріярхат УКЦеркви в Буенос Айрес – Аргентина

До
Високопреосвященного Єпископа-Екзарха
Кир Андрія САПЕЛЯКА,
Члена Святішого Постійного Синоду
Помісної Української Католицької Церкви.

Аргентина.

Високопреосвященний Владико!

Ми, українські католицькі священики, члени священичого станового Товариства св. Андрея з ЗСА і Канади, зібрані на З’їздів днях 26 і 27 червня 1974 р. в Гантері, Н. Й., застановляючись над станом Рідної Церкви та,обговорюючи найновіші події Її життя, з болем серця стверджуємо, що

а) в Комісії для ревізії канонічного права Східних Церков, нашу Помісну Українську Католицьку Церкву не репрезентує Її правний Голова, Блаженніший Отець Йосиф.
б) незрозумілим для нас є факт, що в Аннуаріо Понтіфічіо за 1973 р. промовчується ім’я правного Голови нашої Помісної Церкви, Блаженнішого Патріярха Йосифа.

Отсим звертаємося до Вас, Високопреосвященний Владико, з проханням ужити всіх заходів, щоби направити цей неправний стан.

Слава Ісусу Христу!

Управа Т-ва св. Андрея
(о. крилошанин В. Андрушків) голова
(о. крилошанин Б. Смик) секретар

Гантер, Н. Й. 27-го червня 1974 р.

 * * * * * *

 5 вересня 1974 р.

Високопреосвященний Єпископ кир Андрій САПЕЛЯК
вул. Рамон Фалькон ч. 3960,
БУЕНОС АЙРЕС — Аргентина.

Ваше Преосвященство.

Наша Українська-Католицька Церква, як і весь народ, переживає тяжкий змаг за свою самостійність — за свої Богом і людьми дані права. Не дивуємося, коли ті права ігнорує світська влада, ворожа нашій Церкві і народові, але дуже боляче, коли ті права не респектує церковна влада, яка має бути світилом моралі і шанування прав. Маємо на думці Східню Конгрегацію і іншу промосковську роботу певних осіб Ватикану.

Останнє іменування кандидатів на єпископів і створення нової єпархії є тяжким нарушенням прав нашої Церкви.

Другий Ватиканський Собор затвердив, що влада Верховного Архиєпископа — це патріярхальна влада (Сл. К.Ц. 10). А дальше, патріярхи разом зі своїми синодами мають право іменувати єпископів. Хто робить зле? Українські миряни, чи москвофільські круги Ватикану? Українські миряни є свідомі відповідальности за добро української Церкви і народу!

Звертаємося до Вас, Преосвященний Владико, з гарячим проханням стати в обороні прав нашої переслідуваної, але нескореної Церкви.

(Кузьмич Осип) Віцепрезидент
(Хлопецький Антін) Маґістер Прав

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту