Лист відділу Т-ва в Нью Йорку до Папи

Нью Йорк 4 лютого 1979 р.

Слава Ісусу Христу!

До
їх Святости Святішого Отця Івана Павла II, Ватикан

Ваша Святосте, Святіший Отче!

Ми, миряни Української Помісної Католицької Церкви в Нью Йорку, висловлюємо Вашій Святості щиру подяку за те, що Ви Ваша Святосте, прилюдно засудили атеїстичний комунізм. Цей комунізм найбільше знищив нашу Церкву на рідних землях України так, що вона існує тільки в новітних катакомбах.

Ми дякуємо також Вашій Святості за Ваше щире привітання українського народу, а тим самим і Церкву, з нагоди різдвяних свят в 1978 p., в нашій рідній мові. Хай Господь щедро винагородить Вашу Святість своїми Божими ласками.

Ми звертаємось до Вашої Святости з гарячим проханням вирішити справу намісника на митрополичий престіл, у Філядельфії разом з Головою нашої Церкви, Його Блаженством Отцем Йосифом Сліпим. Остаємось в молитвах, з синівською відданістю в Христі, та просимо, Ваша Святосте, Вашого благословення.

За Управу:
Щербанюк Ярослав, голова
Клим Ярослав, секретар

 Папа Іван Павло ІІ потверджує і дякує за листа…

Відділ Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви в Нью Йорку одержав відповідь від Святішого Отця Івана Павла II на вище надрукованого листа. Відповідь була передана Папою Іваном Павлом II Апостольському Делегатові у Вашінґтоні, який через канцелярію архієпископа кардинала Терена Кука, секретар о. монсіньйор МекДонна, З квітня 1979 p., телефонічно передав голові Відділу Ярославові Щербанюкові. О. МекДонна сказав — Святіший Отець Іван Павло II прочитав листа, дякує і пересилає апостольське благословення.

Інформує Управа Відділу

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web