Листи до Кир Максима, Кир Амврозія, Кир Ніля

Товариство за патріархальний устрій Української Католицької Церкви

Відділ у Трентоні

31-го серпня, 1974.

Слава Ісусу Христу!

Ексцеленціє:

Дійшла до нас прикра вістка, що Ви маєте намір бути одним зі святителів підчас свячень о. Химія 5-го вересня у Ванкувері.

Як Вам відомо, номінація о. Химія є актом насилля над Помісною УКЦерквою.

Згідно із артикулами Берестейської Унії, Декретом Другого Ватиканського Собору про Східні Церкви і Конституцією УКЦеркви, справу номінацій має вирішувати Первоієрарх і Синод Помісної Української Католицької Церкви.

Промосковські Ватиканські достойники, на домагання Москви, стараються зліквідувати нашу Церкву також у країнах вільного світу, постепенно підпорядковуючи Її вітки головам римо-католицьких Церков, як це вже зрештою зроблено у Бразилії. Тому вони підступно стараються не допустити, щоби наша Церква рядила собою. Всі, які співпрацюють із тими ватиканськими колами, допомагають посередно Москві угробити УКЦеркву.

Вам аж ніяк не випадає бути співвиконавцем цього заплянованого насилля.

В Україні, в умовинах жахливої дійсности, 1.200 українців католиків Львівщини, рискуючи переслідуванням і дальшою долею їхніх родин, відважно станули в обороні УКЦеркви, ставлячи свої підписи під петицією.

Ви також ставили свої підписи під синодальними документами і під Конституцією Помісної УКЦеркви. Чи ті підписи не мають ніякого значення і є тільки дешевим засобом заспокоєння на деякий час своїх вірних?

Прохаємо Вас зглянутись над нашою всіми переслідуваною Церквою та, взявши під увагу Її так дуже тяжке положення, відмовитись від співвисвячування наказного номіната.

За Управу

Дарія Кузик (голова)
Марія Залеська (секретар)

 

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту