Листи з України і Польщі

ВИСОКОШАНОВНИЙ ПАНЕ ВОЛОДИМИРЕ ПУШКАР!

Дуже вдячний Вам за надіслання «Патріярхату».

Вважаю, що часопис добре виконує своє завдання стосовно досягнення міжконфесійної єдности. Для України це має принципове значення, а надто сьогодні, коли так гостро стоїть питання згуртування її демократичних сил. Не повинні, отже, розділяти українців і міжконфесійні відмінності. Важливі тут дві речі: те, що Церква християнська і — УКРАЇНСЬКА. Гарний взірець цивілізованого співжиття наших релігійних громад спостеріг я, коли був у Філядельфії восени минулого року.

Прошу передати сердечне вітання п. Миколі Галіву — головному редакторові «Патріярхату», докторові Леонідові Рудницькому, високодостойним отцям П. Біланичу та Ф. Істочину, котрі справили на мене рідкісної приємности враження під час знайомства з ними (яку велику національну силу вони являють своїм служінням українській вірі!), усім славним українцям-філядельфійцям, з котрими мав змогу познайомитися і котрі мене запам’ятали.

Дай, Боже, добра Вам і щастя!

З глибокою шанобою
Анатолій Погрібний
Київ, 16 січня 1991 року

* * *

Слава Ісусові Христу!
Слава Україні!
Наші найсердечніші вітання з України!

Вельмишановний Пане Докторе!
Дорогі Брати-Краяни!

Якнайщиріше віншуємо, поздоровляємо Вас з нагоди Різдва Христового, Нового 1991 Року та всіх інших наших січневих національних Свят.

Зичимо Вам, любі друзі, здоров’я, многії літа, щастя, гараздів, достатку, правдивої Віри, снаги для плідної праці на добро і щастя нашому Народові, на волю Україні, на славу Церкві.

Дорогі Друзі! Отримали всі числа «Патріярхату». Велике Вам спасибі! Використовуємо для пропаганди ідеї Патріярхату.

На щастя, на здоров’я, на Новий Рік! Веселих Свят!

З братерською любов’ю, повагою та доземним уклоном вдячні Вам

Микола Береславський з громадою
Січеслав, Грудень 1990 року

* * *

Слава Ісусу Христу!

Мир Божий Вам, досточтимі отці-браття!

Маю сміливість і потреби знову нагадати про себе. Як Ви вже знаєте, релігійна ситуація у нас на Україні архискладна і важкозрозуміла. Особливо боляче і неясно вона постає для простих мирян. При запитаннях я не завше можу дати аргументовану відповідь. Потрібні незалежні і непредвзяті інформативні джерела по історії Церкви, канонічному праву як минулого, так і практики вчорашніх днів.

Прошу вирозуміння і благосхильности, а також Ваших молитв за нашу Україну.

З любов’ю Іван Грінкевич, Поділля, 1990 р.

* * *

Шановна Адміністраціє!

З великою вдячністю хочу Вас повідомити, що Ваш журнал за весь 1990 рік ми одержували регулярно і точно. Ми Вам дуже вдячні за посилку журнала, який для нас у Польщі є одиноким джерелом інформації про події у житті нашої Церкви. Як Вам відомо, вся Польща своїми молитвами вимолює кращу долю і патріярший устрій для нашої Церкви.

Ласкавий Господь вислухує наших молитов, і на Україні наша Церква помалу воскресає. Молимо Всевишнього, щоб дарив нашу Церкву добрими єпископами та священиками, які повели б свій нарід до кращого майбутнього.

Бажаємо Вам і цілій редакції Господньої благодаті, Веселих свят Різдва Христового та щасливого Нового Року. М. Пушкар,

З Господнім привітом,

Польща

* * * 

З лютого 1991 р.

Шановний та Вельми Дорогий Пане Докторе!

Є добра нагода привітати Вас щиро та написати кілька речень признання за таке солідне адміністрування цінним журналом «Патріярхат», що появляється точно-точнісінько напередодні кожного місяця із все новим оригінальним оформленням заголовної сторінки. Ми передплачуємо чимало різних журналів чи квартальників, але рідко котрий місячник додержує Вам кроку, це високо цінимо і подивляємо Вашу життєву верву і витривалість на такому важкому пості…

Хай милостивий Господь і Пречиста Діва Марія має Вас у своїй ласкавій опіці, щоб ще много-много літ ми могли так дружньо зустрічатись з приязною Вашою усмішкою і потиском правиці. Вітаємо всім добром та кріпким здоровлям! Щиро Ваш,

Микола Кавка
Мельборн, 31.1.91

* * *

Слава Ісусу Христу!

Високоповажаний п. д-р В. Пушкар
Редакція і Адміністрація журналу «Патріярхат»
Філядельфія, Па., США

Високоповажаний Пане Докторе!

Щиро дякую за листа з 4.1.91. Ми з великим подивом слідкуємо за Вашею працею. Це справді велика ласка Божа, що дає силу і вміння одній особі виконувати таку колосальну, а при тім так важливу роботу. Ми зі своєї сторони тут стараємося популяризувати і реклямувати журнал, скільки є в наших можливостях. Збіркові листи на коляду ми розіслали всім осередкам з проханням присвятити цій справі якнайбільше уваги.

Бажаючи Вам дальшої сили і наснаги для продовжування цієї так важливої праці, щиро здоровлю та остаюсь з пошаною і християнським привітом

Оксана Тарнавська

Секретар

* * *

Дня 1991.01.07

Шановна Редакціє!

Хочу сердечно подякувати в імені моїх батьків і своєму власному за безплатну висилку журналу «Патріярхат». Відписую в імені мого батька, котрому понад 75 років життя і йому трудніше писати.

Ваш журнал приблизно від року приходить регулярно, і нема ніяких задержань. У попередніх роках було разом п’ять офіційних задержань журнала через уряд цензури у Варшаві. А також річно гинуло без відомої причини приблизно 2-3 поодинокі примірники.

Ми з радістю вітаємо кожний наступний надсиланий номер місячника. А також круг знайомих, яким передаємо «Патріярхат» до читання, допитуються о черговий номер. Хочу сказати, що Ваш журнал є для нас одиноким вірним джерелом інформації про справи Церкви і українського народу.

Мене особливо дуже радує це, що журнал закликує до єдности Церкви, бо тільки та єдність може дати єдність українському народові. З зацікавленням і зворушенням сліджу події наших справ у вільних краях і на Україні.

Ще раз сердечно дякуємо за висилку «Патріярхату».

З пошаною

Ришард Пакіш