Інтерв’ю з о.Тарасом Бровді «Майтеся файно!»

Ще рік тому проповіді 33-річного греко-католицького священника із Закарпаття Тараса Бровді слухали в основному 40 сімей у селі Ділове і вісім у селі Костилівка. В квітні минулого року, з початком карантину, коли отцю довелося молитися в порожній церкві, у нього виникла ідея знімати відео, аби його парафіяни і далі могли чути проголошення Слова Божого. Та, на превеликий подив, перше відео на ютуб-каналі «ХоДІМ» набрало понад 60 тисяч переглядів. Тепер отець Тарас щодня, крім неділі, записує короткі ролики для своїх глядачів, серед яких на сьогодні майже 10 000 підписників чи не з усього світу.

Те найперше і найпопулярніше відео називалося «Пасха скасовується» і починалося так: «Слава Ісусу Христу, дорогі брати і сестри! Маю для вас новину в зв’язку з останніми подіями, які відбулися. Справді, ми бачимо, що Пасхи не буде. Великдень скасовується. Всі розважання і проповіді про Пасху скасовуються. Освячення пасхальних кошиків скасовується. Священників і єпископів звільняють. Церкви закриваємо. І на цьому все. Кінець. Дякуємо, що були з нами весь цей час, будьте здорові, майтеся добре!» Священник виходить з кадру. Якусь мить його немає. А потім повертається, сміється і радісно каже: «Та нє, ви що? Жартую! Вітаю вас усіх! Христос Воскрес!»

Після цього жарту отець виголошує цікаву великодню проповідь про старозавітне і теперішнє значення Пасхи. Тепер отець Тарас Бровді каже, що неабияка популярність того відео його сильно надихнула: «Це було щось неймовірне. Пам’ятаю, працюю на городі, мокрий увесь, дзвонить мені єпархіальний цензор, префект семінарії: «Тарасе, ти видів? Твоє відео вже набрало 3000 переглядів!» Серйозно? Я дуже здивувався. Відкриваю ютуб, а там уже 8000 переглядів. А під вечір уже 20 000 було. Я був дуже здивований. Авжеж, подумав я, це треба робити. Єпископ Мілан Шашік, нині покійний, подивився і сказав, що відео добре, тільки задовге, і дав мені благословення. Благословив мене на це служіння і єпископ Ніл Лущак.

І так запрацював ютуб-канал «ХоДІМ». Його гілка «Майтеся файно» з короткими щоденними роздумами, як гачок, стала чіпляти багатьох людей. Назва цієї гілки – просто слова, якими мій батько, теж священник, завжди прощається з людьми. «Майтеся файно» означає «майтеся добре». То як побажання добра».

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті

Свіжий номер

4 (486) 2021 4_2021