МЕМОРАНДУМ Предстоятелів Української Православної Церкви Київського Патріярхату та Української Автокефальної Православної Церкви про об’єднання Церков в єдину Українську Помісну Православну Церкву з патріяршим управлінням

Ми, Предстоятелі двох православних юрисдикцій — Української Православної Церкви Київського Патріярхату та Української Автокефальної Православної Церкви (надалі Сторони)

усвідомлюючи свою відповідальність перед Боголюбивим українським народом, неприродність існування трьох українських православних церковних юрисдикцій, що поділяє народ, зашкоджує миру і злагоді в суспільстві, бажаючи суспільного єднання в Україні, добра і спасіння кожній людині і всій українській людності,

констатуючи відсутність загально-православних канонів щодо автокефалізацій Церкви, відстоюючи державнотериторіяльний принцип церковно-канонічного устрою: єдина держава, єдина Церква, єдиний єпископ, сподіваючись з вірою у промисел Божий, що історична справедливість стосовно Київської Церкви, звідки поширилося світло Христової віри по всій Україні-Русі буде відновлена і український народ буде мати єдину Помісну Православну Церкву.

прагнучи зустріти 2000-ліття від Різдва Христового у згоді, єдності, благодаті та Божому благословінні,

проголошуємо у присутності Президента України Л. Д. Кучми наше бажання і твердий намір щодо об’єднання Української Православної Церкви в єдину Українську Помісну Православну Церкву з патріяршим управлінням.

До проведення об’єднавчого Всеукраїнського Православного Помісного Собору Сторони упродовж 1998 року проведуть Помісні Собори УПЦ-КП УАПЦ з обговоренням цього питання, а також створять на паритетних засадах передсоборову єпіскопську конференцію, яка опрацює механізм об’єднавчого процесу та підготує проект статуту єдиної Української Помісної Православної Церкви з патріяршим управлінням згідно з загальноправославним канонічним правом та канонічним правом української Церкви.

Закликаємо ієрархів, кліриків та вірних УПЦ-КП та УАПЦ відкинути все, що було і продовжує бути перепоною на шляху до церковної єдності в Україні, і ставши дозрілим знаряддям Господнього довір’я робити усе можливе для створення єдиної Української Помісної Православної Церкви. Благаємо нашого Господа Ісуса Христа, щоб обдарував душпастирів та церковний люд мудрістю у Богом благословенний справі об’єднанні наших Церков. Всі ці заходи повинні мати канонічну основу.

Патріарх Київський і всієї Руси-України
+ Філарет

Патріарх Київський і всієї України
+ Дмитрій

Голова Фундації Духовного Єднання України
М. Кравець