Мойсей із катакомб. Ще одна згадка про владику Володимира Стернюка

За свій довгий вік Володимир Стернюк пережив чимало: дві великі війни, окупаційні режими, концтабори, десятиліття жорстоких гонінь і цинічного оббріхування. Проте як людина непересічна далі йшов уперед навіть тоді, коли чимало інших спотикалися. Свобода Церкви та можливість вільно сповідувати свою віру, якими ми тішимося зараз і які багатьом із нас видаються чимось звичним, стали можливими великою мірою завдяки жертовній та геройській праці подвижників на кшталт митрополита Стернюка.

І хоча сам владика ніколи не погодився б назватися героєм, незламність, виявлена ним у тривалій та виснажливій боротьбі, демонструє героїзм духовного батька українських греко-католиків. Час і обставини були проти загнаної в підпілля Церкви, однак, дякуючи Богові та вірності таких, як блаженніший Володимир, вона встояла й перемогла своїх переслідувачів. Митрополит Стернюк не мав ані озброєної до зубів армії, ані величезного пропагандистського апарату, ані таємних агентів чи впливових лобістів – всього того, без чого зараз важко уявити сильних світу сього. Він робив лиш те, що міг, і більше на ніщо не дивився.

Повністю статтю можна прочитати у паперовій версії журналу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web