Молодь з Києва в Стемфорді

Група студентів з київських шкіл у віці від 14 до 29 років відвідала 8 грудня Український Культурний Центр в Стемфорді, Конн. Ця група офіційно була на відвідинах в Ґрініч, Коннектікат, і її спровадила парафія єпископальної церкви на двотижневий побут. Цією молоддю зайнявся Пастор.

Знаючи, що в Стемфорді є осередок української церкви, вони зорганізували прогульку до Українського Музею у Стемфорді.

Перед Музеєм привітав українську молодь директор Музею д-р Василь Ленцик і запросив їх відразу на зустріч з Владикою Василем Лостеном, опікуном Українського Музею в Стемфорді. Зустріч з Владикою відбулась в каплиці Колегії Св. Василія. Владика Василь привітав молодих киян, які видимо були зацікавлені самою каплицею і розмовою з Владикою. Деякі деталі мозаїк святилища, що представляють Вселенську Церкву в час Другого Ватиканського Собору, пояснив др Ленцик.

Під кінець привіту в каплиці Владика Василь обдарував кожного на пам’ятку деякими релігійними виданнями і своїм фотом у вишиваних архиєрейських ризах. Молодь подарувала Владиці на пам’ятку різьблений свічник.

Після відвідин і привітання в каплиці київські студенти перейшли до будинку Музею, де вони мали змогу під проводом директора Музею д-ра Ленцика оглянути експонати, які приміщуються у двох поверхах і коридорах того величавого будинку. Молодь з цікавістю оглядала всі експонати і була здивована, що Український Музей у Стемфорді має дві ризи з Києво-Печерської Лаври, одна 1768 року, в друга з 1830 року, які директор Музею набув в 1970 році на ліцитації в Нью-Йорку. Молоді кияни ставили різні питання про експонати. Всі молоді говорили доброю українською мовою за винятком провідниці, яка вибачалась, що не володіє добре українською мовою. Приємно було почути від тих молодих дівчат і хлопців, як вони на привітання директора Музею українською мовою сказали: «О, як то приємно почути рідну українську мову». Після оглядин Музею і спільних фот секретарка єпископської канцелярії пані Ксеня Драган гостила молодь овочами, які Владика казав для них приготовити.

Н. Н.