Молодіжний катехизм УГКЦ – діалог під час подорожі: роздуми про форму і зміст

my-jdemo-z-hrystom (1)ООН вважає, що до молоді належать люди віком від 15 до 24 років. Це дуже цікава вікова категорія, бо славиться своєю різноманітністю: хтось зустрічається, хтось одружується, хтось вже має дітей, а хтось ще повинен просити в батьків дозволу погуляти. Саме з думками про те, чим саме є молодь, я взяла до рук катехизм «Ми йдемо з Христом» і ламала собі голову, як же автори цієї книжки збираються догодити такій різношерстій вибагливій молоді.

Першим, на що я звернула увагу, відкривши книгу, був діалог, і я трохи заспокоїлась. Адекватна двостороння комунікація – це вже успіх у будь-якій сфері нашого земного життя. Весь катехизм побудований у вигляді діалогу. Шестеро молодих людей разом із пресвітером вирушають у подорож до різних архітектурних пам’яток нашої Церкви, в процесі якої розмірковують про її догми віри.

Цікаво, що в кожного своя життєва історія, а отже, й різні питання та виклики. Христина – дівчина з інвалідністю, яку покинув батько при народженні, цікавиться, як можна бути щасливою в світі, повному несправедливостей. Мартин – представник української діаспори, навчається в Канаді, роздумує, як історія сотворення корелюється з науковими фактами. Сергій, родом із Луганська, питає, чи вбивство на війні вважається переступом Божої заповіді «Не вбий». Отець Андрій спокійно і розважливо відповідає на кожне їхнє запитання. Він дає зрозуміти, що Бог довіряє молодій людині, що б вона не вчинила. Відчувається партнерство і рівність між двома сторонами діалогу – єрархією та молоддю, а не повчання, наставляння і залякування від «ідеального всезнаючого отця».

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті.

Також можна придбати електронну версію часопису.