Молитва

Дякуємо Тобі, Господи, за відважних владик, священиків та мирян в Україні, які, сповняючи волю Твою Святу, урятували нашу Церкву в часі жорстоких московських переслідувань. Оберігай їх, Господи, для вірного Тобі українського народу і допоможи їм оборонити права рідної Церкви.

Благаємо Тебе, Господи, вложи почуття справедливости і християнської любови в закам’янілі серця ворогів наших та лукавих людей, які правдою торгують. Допоможи, Господи звільнити Церкви України від московських державних і церковних окупантів.

Дякуємо Тобі, Господи, за поміч Митрополитові Шептицькому, який віддано опікувався Церквою нашою у невідрадних умовинах поневолення польського, німецького та московського. Допоможи, щоб нарешті він був визнаний блаженним, а опісля святим.

Дякуємо Тобі, Господи, за те, що післав Ти нам Патріярха Йосифа і допоміг йому започаткувати встановлення нової ієрархії в Україні та, мимо велетенських перешкод, об’єднати українських владик країн вільного світу. Ми вдячні Тобі, Господи, за опіку в часі мучеництва його та за все те, що Ти допоміг Патріярхові Йосифові довершити на хвалу Твою протягом останіх понад 21 літ його нелегкого життя на волі, після 18-ти років страждань у московських концентраках.

У своїй безмежній доброті згадай, Господи, наших Владик-Мучеників, яких за вірність Тобі закатували московські окупанти України. Віримо, що завдяки мучеництву їхньому Ти, Господи, зачислив їх до лику Святих, без огляду на те, що тут, на землі, їх ще дотепер святими не проголосили.

Допоможи, Господи, українському народові здобути незалежність, щоб у вільній українській державі могло процвітати релігійне життя, щоб наш нарід міг служити Тобі без втручання ворожих сил та щоб славити Ім’я Твоє на віки вічні. Амінь.

Дарія Кузик