Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Московський Патріярхат зірвав переговори з представниками Ватикану й Української Католицької Церкви

(Російська Православна Церква вимагає, щоб їм віддали Преображенську церкву, каплицю Святого Юра у Львові та храм в Івано-Франківську)

Пресбюро УКЦеркви в Римі інформує, що за повідомленням офіційних осіб на Україні, 14 вересня Московський Патріярхат зірвав переговори у Москві з представниками Ватикану й Української Католицької Церкви. Переговори були зірвані в хвилині, коли українські католики відмовились віддати православним Преображенську церкву й митрополичий будинок при соборі Святого Юра у Львові, а також храм в Івано-Франківську.

Архиєпископ Володимир Стернюк підтвердив, що телеграмою з 12 вересня він був покликаний до Москви, щоб взяти участь у переговорах з представниками Ватикану та Московського Патріярхату. Архиєпископ Стернюк прибув до Москви 13 вересня. Він був запрошений негайно взяти участь у переговорах. Однак, з огляду на свій вік (нагадаємо, що йому 83 роки), Архиєпископ Стернюк попросив день відпочинку перед розпочаттям переговорів.

14 вересня Архиєпископ Стернюк, заступник Глави Української Католицької Церкви в Україні, приступив до переговорів, в яких брали участь особливий Ватиканський Нунцій до Радянського Союзу, Архиєпископ Франческо Колясуонно та Архиєпископ Едвард Кассіді, голова Ватиканської Ради для єдности християн.

Нагадаємо, що обидва вищезгадані архиєпископи прибули до Москви 10 вересня і розгорнули низку екуменічних зустрічей, в яких взяли участь два владики Української Католицької Церкви, а саме: Архиєпископ Максим Германюк з Вінніпегу (Митрополит для українців-католиків Канади), Єпископи Софрон Дмитерко з Івано-Франківська та Іван Семеді з Ужгороду. Вони також були присутні під час зустрічі з Архиєпископом Стернюком.

Московський Патріярхат представляли: Київський православний Митрополит Філарет, Архиєпископ Кирил із Смоленська, Єпископи Андрей зі Львова і Теодозій з Івано-Франківська.

Під час вищезгаданих переговорів православні заявили, що Українська Католицька Церква не залишила їм жодних церков на Західній Україні. На їхню думку, якщо собор Святого Юра має бути для католиків, то Преображенська церква мусить належати до Московського Патріярхату. Крім того, представники Московського Патріярхату вимагали, щоб їм віддати митрополичий будинок при храмі святого Юра, щоб таким чином вони могли користуватись каплицею, що в згаданому будинку. Варто нагадати, що саме в тій каплиці святої пам’яти Митрополит Андрей Шептицький висвятив на священика сучасного Главу Української Католицької Церкви, Кардинала Любачівського. Православні також висунули вимогу, щоб їм дати храм в Івано-Франківську, заявляючи при цьому, що інакше вони не матимуть собору на Західній Україні.

Під час зустрічі у Москві Архиєпископ Володимир Стернюк заявив, що згідно з радянським законом, вірні, які належать до всіх тих вищезгаданих церков, вимагали, щоб ті церкви тепер стали українськими католицькими церквами. Архиєпископ Стернюк додав, що зараз на Західній Україні дуже мале число церков належить до Московського Патріярхату, бо такою була воля вірних. Архиєпископ Стернюк підтвердив, що з огляду на ті обставини не можливо брати до уваги вимоги православних. Думку Архиєпископа Стернюка підтримали всі члени Ватиканської Делегації.

Після того православні представники відійшли на наради, а повернувшись, вони зірвали переговори, заявляючи, що неможливо вести переговори з католиками.

Потім, у розмові з журналістами, православний єпископ Андрей зі Львова заявив, що він не має де жити, не зважаючи на загальновідомий факт, що він має до свого розпорядження аж два доми (один у Львові, а другий дещо поза містом). Тут варто нагадати, що Архиєпископ Стернюк від часу, коли його звільнено з в’язниці, жив у маленькій кімнаті розміром 14 квадратних метрів!

Українська Католицька Церква запропонувала дати Московській Патріярхії інші церкви у Львові й Івано-Франківську. Але, не зважаючи на те, що на початку вони згодились прийняти ті церкви, тепер православні заявляють, що ті церкви є замалі. Варто зазначити, що Московський Патріярхат вже розпоряджає одною церквою у Львові, яка також називається Святий Юр.

Ольга Брошко

 

Поділитися: