Мрія про 100 томів. З історії «київського християнства»

20 грудня 2020 року передчасно відійшов у вічність професор Ігор Скочиляс – відомий історик Церкви, автор таких дослідницьких концептів, як, наприклад, Slavia Unita, один із головних натхненників масштабного дослідницького проєкту «Київське християнство», який реалізовують під патронатом глави УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука в Українському католицькому університеті.

Незважаючи на численні адміністративні, наукові та загалом більш ніж високого рівня активності, професор Ігор Скочиляс упродовж майже десяти останніх років особливо плекав та опікувався навчально-дослідницькою програмою «Київське християнство». Програму цю започаткували в УКУ у 2012 році під патронатом Блаженнішого Святослава Шевчука. Проєкт наголошує на ідеї Київської Церкви і тисячолітньому зв’язку між українською культурою та християнством. Одне з його завдань – сприяння єдності українських Церков. Програма «Київське християнство» стала для науковців і публічних інтелектуалів з різних країн світу платформою, якій довіряють.

Одним із видимих проявів діяльності проєкту є однойменна видавнича серія. Книги презентували в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, Папському Східному інституті в Римі, а також у Литві, Польщі, у різних містах України. Під науковим керівництвом блаженної пам’яті професора Ігоря Скочиляса і стараннями науковців з України та інших країн світу вже видано понад 20 томів наукових досліджень, а також п’ять книг за підтримки програми.

Повністю статтю читайте у паперовому варіанті