Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Мюнхен у поклоні Блаженнішому Патріярхові Йосифові

В неділю, 27 лютого 1983 року українці Мюнхену та околиць урочисто відзначили 20-річчя звільнення з важкої московсько-більшовицької каторги та 91-річчя з дня уродин Блаженнішого Патріярха Йосифа. Урочисте святкування почалося урочистою архиєрейською Службою Божою, яку відправив владика Плятон Корниляк у сослуженні отців Степана Дмитришина, Йоакима Джуджари, Вальтера Вальдміллера, Михайла Фірлюса і Йосифа Гаджада, а дияконував о. Мирон Мольчко. Церква була вщерть заповнена вірними, серед яких було багато приїжджих із дальших міст Баварії, а також були православні українці, німці й інші чужинці. Співав до Служби Божої новостворений хор «Україна» під управою Євгена Задарка з Нового Ульму.

Ювілейну проповідь виголосив Владика Плятон, який розповів про наради Священного Синоду ієрархії Помісної Української Католицької Церкви, що відбулися в Римі від 30 січня до 13 лютого 1983 р. і зокрема підкреслив заслуги Блаженнішого Ювілята.

Зразу після торжественної відправи відбулася у парохіяльній святочній залі на пошану Блаженнішого Ювілята святочна академія, яку організував проф. Володимир Кальваровський, голова крайового Патріярхального Товариства в Німеччині. Сцена була прикрашена національним гербом і портретом Ювілята, а по боках звисали прапори — синьо-жовтий та жовто-білий.

На Богослужбі та академії були чисельно заступлені представники церков, наукових, громадських, політичних та молодечих установ і товариств. Заля була по береги виповнена. По пісні «Сей день» Д. Бортнянського, що її відспівав чоловічий хор «Україна», святочну академію відкрив проф. Володимир Кальваровський, який привітав присутніх. Після святкового відкриття хор «Україна» відспівав «О, милий Боже України», слова Т. Шевченка, муз. Ф. Євсевського, а доповідь виголосив о. мітрат проф. д-р Іван Музичка, ректор Українського Католицького Університету в Римі. У своїй доповіді прелеґент з’ясував присутнім велич їх Блаженства, вказуючи на тернистий і незавидний шлях Патріярха, його великі змагання, небувалі здобутки, особисті турбування долею своєї Церкви, та народу, на велич духа, мужности і чеснот нашого Глави, яким він відзначається. (Промова о. І. Музички була надрукована в травневому числі «Патріярхату»).

У мистецькій частині святкувань чоловічий хор «Україна» виконав «Прометей» слова Коваленка, муз. К. Стеценка. Дівочий хор «Діброва» з Мюнхену під дириґентурою М. Гарабач проспівав релігійну пісню «Пасли пастирі» М. Федорова, «Ой, не зникли», слова Л. Українки, муз. О. Колісниченка, «Доріжка», слова М. Масло, муз. Р. Степаненка.

Павлина Тимченко деклямувала 2 глави з поеми «Мойсей» І. Франка. По-мистецькому добре виконані точки піднесли святковий настрій та залишили гарні вражіння в учасників, які прийшли віддати поклін Патріярхові Йосифові.

Позапрограмово о. мітрат І. Музичка прочитав Послання Блаженнішого з нагоди 20-ліття на волі. Це послання з цієї нагоди передано через радіо «Свобода» на Україну. Ми одержали вістки, що його наші люди на Україні чули.

Святкову академію закінчено відспіванням многоліття найдостойнішому Ювілятові у виконанні хору «Україна» під дириґентурою Е. Задарка та спільно з учасниками академії обидва хори відспівали «Молитву за Патріярха» та «Ще не вмерла Україна».

В. Кальваровський

Поділитися: