Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

На маргінесі празника св. Архистратига Михаїла

Патріярша парафія св. архистратига Михаїла у Філядельфії кожного року святочно й величаво відзначає празник свого патрона св. Михаїла. І останньо, 20 листопада 1983 р. парафія величаво відсвяткувала свій празник. Патріярша парафія св. архистратига Михаїла знаходиться на периферії Філядельфії, у затишному кутку. Правда, церковця покищо тимчасова й убога (парафія приготовляється до будови нового храму), але дух у ній — родинний, теплий і щирий. Іншими словами, парафія живе, як одна родина, у якій всі члени родини турбуються за долю свого церковного життя.

Звичайно, парафія св. архистратига Михаїла належить до Помісної Української Католицької Церкви і є на території Філадельфійської митрополії, але варто відзначити і підкреслити, що життя парафії св. Михаїла відмінне від усіх інших парафій. Напевно, ця родинність парафії надає гармонійного життя і динаміки.

В парафії оживає і розвивається наша обрядовість і помісність, менше шабльонів, а більше вдумливості. І не один ставить перед собою питання, а чому все це так є, чому цього немає у всіх наших парафіях? Це іноді важко передати, але також не збираємось тут на це давати відповідь, бо це треба безпосередньо пережити і відчути. Можна одне з певністю сказати, що зроблені зусилля для створення цієї парафії себе повністю оправдали. Знаємо, що труднощі були великі, але сьогодні вони пішли майже у забуття. Перед парафією велике завдання — воздвигнути новий храм.

У празник св. архистратига Михаїла о. мітрат Зенон Злочовський у сослуженні священиків відправив благодарственну Службу Божу, виголосив присвячену патронові храму, св. Михаїлові, проповідь. Наголосив основне значення св. Михаїла для нашої Церкви та осучаснив його до наших обставин. Свята Церква присвячує велике значення ангелам, які є для про слави Господа Бога й нашого спасіння, а окреме місце серед ангелів присвячує і відзначає св. Михаїлові, який є начальником-провідником хору ангелів. Св. Михаїл є оборонцем Божої правди і справедливости. Св. Михаїла Східня Церква почала почитати у третьому сторіччі. В роках 274-337 на передмісті Царгороду цар Костянтин побудував храм у честь св. архистратига Михаїла, у якому сталось багато чудесних оздоровлень.

Після торжественної Служби Божої в Українському Центрі заходами Парафіяльної Ради відбувся спільний святковий обід. Програму обіду відкрив голова Парафіяльної Ради інж. Роман Левицький і дальше керування передав інж. Теодорові Крочакові. Отець мітр. Злочовський провів молитву і привітав усіх присутніх, в першу чергу наших дорогих гостей, братів-православних на чолі з о. мітрофорним протоієреєм Михайлом Борисенком. Ведучий Т. Крочак представив учасникам президіяльний стіл, за яким сиділи отці духовні, православні й католики, преподобні Сестри-Василіянки, гості й члени Парафіяльної Ради. Серед привітів перший був прочитаний від Блаженнішого Патріярха Йосифа. Отець мітр. Михайло Борисенко висловив щире й тепле привітання від Української Православної Парафії. Висловлені думки привіту о. Борисенка учасники прийняли гарячими оплесками. Тому, що це було свято св. Михаїла, о. Михайлові Борисенкові присутні заспівали «Многая літа».

Святочне слово виголосив Микола Галів. Він вказав на особливість свята св. Михаїла та окреме призначення патріяршої парафії. Вказав на відмінність церковного життя і практики, а зокрема підкреслював її особливий динамізм, який є визначальним. Позитивним є, що у парафії св. Михаїла діють братства й сестрицтва і тут також активна наша молодь. Доповідач заторкнув питання ситуації нашої Церкви у загальному. Вказував на потребу діялогу з нашими братами-православними. Висловлював радість, що цей діялог відбувається на форумі парафій, чого ми є наочними свідками — участь о. мітрата М. Борисенка і православних мирян. Було б добре, щоб це відбувалось на вищому ієрархічному рівні. Згадав пройдений шлях у напрямі здобуття і визнання нашого патріярхату. Під тим оглядом парафія св. Архистр. Михаїла буде одним з тих фактичних звен, яке дальше продовжуватиме старання за визнання й утвердження патріярхату УКЦеркви. Промовець вказав на велику силу Христової Церкви. Промова була глибоко продумана й дбайливо опрацьована.

Після смачного обіду, який приготовило Сестрицтво парафії св. Михаїла, відбулась мистецька частина під керівництвом Юлі Шашаровської. У приємній і безпретенсійній мистецькій частині були виступи з рецитаціями — продеклямовано поезію члена парафії св. Михаїла. відомого нашим читачам Богдана Стефанишина. Його поезія була присвячена св. Михаїлові — написана вдумливо й імпресивно. Також виступив струнний ансамбль. На закінчення виступило тріо бандуристів, які чудово виконали кілька пісень. Але їх виступ не міг обійтись без наддатків, бо слухачі не бажали їх відпустити. У загальному, це був гарно приготований і переведений обід, за що організаторам належить подяка і признання. Зокрема належить подяка ведучому Т. Крочакові, який умів з гумором і дотепом гарно все перевести. Празничний обід закінчено молитвою, яку провів о. мітрофорний протоієрей Михайло Борисенко.

Учасник

Поділитися: