На многії літа, Владико!

З нагоди Ім’янин, Президія Українського Патріярхапьного Світового Об’єднання «За Єдність Церкви й Народу» і Редакція журналу «Патріярхат» в імені всього зорганізованого мирянського руху у діяспорі вітають нашого Дорогого Духовного Покровителя, Преосвященного Владику Івана Прашка та складають найщиріші побажання: молитимемо Всевишнього Триєдиного Бога й Пречисту Діву Марію, щоби нагородила Вас, Владико, своїми щедрими й безмежними ласками, щоби Ви, Владико, прожили у кріпкому здоров’ю многі літа та дальше успішно працювали у Божому Винограднику, зберігаючи патріярхат нашої Помісної Української Католицької Церкви на славу Божу і добро Українського народу.

Це не випадково, на сторінках нашого журналу згадуємо з нагоди Ім’янин Преосвященного Владику Івана Прашка, що припадають в день різдва Христителя Івана, сьомого липня, бо він є нашим Духовним Покровителем. Владика Іван від самого початку стояв і змагався за піднесення нашої Помісної УКЦеркви до гідности патріярхату і по сьогодні став вірний цій святій ідеї. Слова Владики Івана ішли у парі з відчуттям серця і підтверджувались видними ділами. Владика Іван виявив справжнє служіння Помісній УКЦеркві, що є гідне наслідування, яке зорганізоване мирянство високо цінить.

Владика Іван студіював богословію у Богословській Академії у Львові й Римі. Священичі свячення прийняв в 1939 р. Після цього активно працював в Українському Допомоговому Комітеті в Римі. Багато допомогав українським полоненим у Італії — Реміні, І Української Дивізії Галичина. В 1950 році переїжджає до Австралії, де широко розгортає працю на церковному полі, як також розвиває мережу суботніх шкіл для молоді, щоби доповнити її знання релігією й українознавчими предметами. В 1959 році о. Іван Прашко був номінований на апостольського екзарха для українців католиків в Австралії. Преосвященний Владика Іван своєю відданою й щирою працею у Божому Винограднику, для добра УКЦеркви й українського народу здобув собі пошану й признання не тільки серед вірних в Австралії, але у цілій діяспорі. 

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt