На початку 1983 р. має відбутись черговий синод УКЦеркви

Як довідуємось з достовірних джерел, черговий синод Помісної Української Католицької Церкви відбудеться наприкінці січня чи на початку лютого 1983 року у Римі. Про це немає ще жодних офіційних повідомлень, хоч, як відомо, активну підготовку веде окремий секретаріят на чолі з Владикою Андрієм Сапеляком і о. д-ром Ігорем Мончаком. Цікаво, чи хоч у підготовці беруть до уваги участь у синоді священиків і мирян? Гадаємо, що вже був час ці справи якось узгіднити і допустити на наради синоду священиків і мирян, хоч у формі пасивних учасників, як спостерігачів.

Сподіємось, що рішення й ухвали наступного синоду будуть оприлюднені до відома всього Божого Люду, а не так, як це сталось після останнього синоду, що на рішення й ухвали була покладена цензура, і тому досьогодні ніхто з вірних не знає, що на цьому синоді було вирішено. До речі, там обговорювалась роля мирян, і ми не могли ніяк довідатись, яку ж мирянам приписано ролю? Ходять слухи, що про рішення й ухвали останнього синоду УКЦеркви, що відбувся 1980 року, є добре поінформовані у Заґорську й Москві.

Також сподіваємось, що черговий синод включить, як історично доконані факти, всі синоди перед Надзвичайним Синодом і після нього,дасть їм відповідну числову титулятуру, а не так, як вийшло після останнього, який названо «першим». Не починаймо історії від себе. Треба продовжувати тяглість, бо в іншому випадку наш фактаж розгубиться. Було б добре, щоб підготовча комісія синоду взяла ці дрібнички до уваги.