На пошану Патріярха Йосифа

Льос Анджелес

Заходами Відділу Товариства за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви у Льос Анджелес й околиці відзначено Службою Божою і святочним бенкетом з мистецькою програмою 85-річчя з дня народження і 60-річчя священства їх Святости Патріярха Йосифа. 20 лютого 1977 р. у церкві Рождества Пречистої Богородиці у Голівуді відправлено торжественну Службу Божу за здоров’я Патріярха Йосифа. Після цього в обідну пору відбувся святочний бенкет на пошану їх Святости Патріярха Йосифа з мистецькою програмою у залі Українського Культурного Осередку при Мельроз евеню у Льос Анджелес.

Святочний бенкет відкрив коротким вступним словом і привітав гостей голова Відділу Товариства за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви інж. Євген Івах. Молитву й благословення трапези провів о. парох крилошанин Михайло Колтутський.

У мистецькій частині виступив хор при Українській Католицькій Церкві у Голівуді, під диригентурою маєстра Володимира Божика, який виконав «Отче наш» і «многолітствіє». Молодечий хор СУМА під керівництвом Люби Понятишин-Кеске виконав: «Дивлюсь я на небо», «Рідна мати моя» — А. Малишка, муз. Майбороди і «Марійський гимн». З солями виступали: Марія Крук мецо-сопран, яка виконала «Хотіла б я піснею стати» Л. Українки, муз. К. Стеценка, «Місяцю князю» — І. Франка, муз. М. Лисенка і «Аве Марія» — Бах — Ґуно; фортеп’янове сольо прелюд Шопена виконала Надія Хіч і Петро Болехівський-Боян, баритон виконав «Ні не співайте пісень веселих» — Л. Українки, муз. О. Бобикевича, арію з опери «Кармелюк», — М. Верхацького, муз. В. Костенка, «Бувайте здорові друзі мої» — муз. В. Балтировича, і «Родимий краю» у муз. обробці В. Матюка. Крім цього з диклямаціями виступили діти: Христина Долинюк і Богдан Макар. Калина Гірка продеклямувала Р. Завадовича «Обранець проведіння». До мистецької програми також були включені українські народні танці, які виконав дитячий танцювальний гурток «Дух України» під керівництвом Надії Прокопій.

Головну святочну промову присвячену 85 річчю з дня народин і 60-річчю священства їх Святости Патріярха Йосифа виголосила Ліда Василин. У дбайливо опрацьованій промові було схоплено багатотруднеє життя Патріярха Йосифа та змагання нашої Церкви за привернення її історичних прав. Опрацювання промови належить д-рові Олегові Сниликові і Ліді Василин. Промову англійською мовою виголосила мґр. Оля Івах, яка рівночасно проводила програмою святочного бенкету. Мистецьким керівником був маестро В. Божик, фортеп’яновий супровід належав проф. Лесі Куриленко-Вахнянин, а мистецьке оформлення сцени належало Богданові Буцманюкові. За приготованя обіду відповідала пані А. Джексон. В цьому величному й імпозантному святі брала участь вся зорганізована громада Льос Анджелесу й околиці. Святочний бенкет закінчено молитвою

Філядельфія

В суботу, 19 березня 1977 українська громада Філядельфії й околиці відзначила 85-річчя з дня народин і 60-річчя з дня священичих свячень Патріярха Помісної УКЦеркви Отця Йосифа. Господарем величавих святкувань був Філядельфійський Відділ Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви. Свято відкрив коротким вступним словом д-р Юліян Колтун.

Програма свята складалась з святочної промови і мистецької частини. Святочну промову виголосив д-р Леонід Рудницький. Промовець подав сильветку Патріярха Йосифа на тлі поетично-прозаїчної літературної творчості українських й чужинецьких літераторів. З промови випливало якого великого формату є наш Патріярх Йосиф. Його особистість притягає увагу тепер і ще більше буде притягати у майбутньому творців літератури.

У мистецькій частині виступила відома оперова солістка Марта Кокольська-Мусійчук, яка виконала при фортеп’яновому супроводі Галі Мазурок «Під твою милість» — муз. Ігора Соневицького, «Думку» — муз. Я. Степового і «Україні», — слова В. Симоненка, муз. І. Соневицького. Як все, Марта Кокольська своїм приємним сопраном насолоджувала слухачів. Н. Ковалишин удало продеклямувала «Отче наш» Зої Когут. На закінчення мистецької частини чоловічий хор «Прометей» під диригентурою Михайла Длябоги виконав «Славень природи» — муз. Бетговена, «Блажен муж» — муз. А. Гнатишина і молитву за Патріярха. Для хору акомпаніювала Галя Мазурок. Публіка всіх виконавців нагороджувала щирими оплесками.

В неділю, 20 березня 1977 в церкві Христа-Царя о. Мартин Конаван відправив Службу Божу за Патріярха Йосифа.

Денвер, Кол.

Парафія Помісної УКЦеркви у Денвері ще 12 грудня 1976 р. відзначила 60-літній ювілей священства їх Святости Патріярха Йосифа, улаштувавши для цього святочну академію, яка відбулась у церковній залі. 20 лютого 1977 р. з нагоди 85-річчя з дня народин Патріярха Йосифа була відправлена за здоров’я Патріярха Служба Божа. Поруч з тим в той сам час була переведена збірка на Патріярший Фонд.

Ще в справі відзначення 85-ліття Патріярха Йосифа в Нью Йорку

Редакція одержала завваження, що у дописі про відзначення 85-ть ліття Патріярха Йосифа в Нью Йорку, який появився у березнево-квітневому числі не було все згадано. У дописі не було згадано, що у сам день народин Патріярха Йосифа, в четвер, 17 лютого ц. р. в церкві св. Юра при семій вулиці о. парох д-р Володимир Ґавліч у вечірних годинах відправив Службу Божу за здоров’я Патріярха Йосифа. При цьому виголосив проповідь присвячену Патріярхові, а при кінці підніс многолітствіє за Патріярха Йосифа. Крім цього у п’ятницю, 18 лютого на радіо програмі парафії св. Юра о. В. Ґавліч з нагоди 85-ть ліття Патріярха Йосифа виголосив глибоко-змістову промову.

Вибачаємось за недогляд.
Редакція