На свіжу могилу Анни (з Крушельницьких) Никифоряк

В неділю 15 квітня 1984 року після важкої недуги, на 84 році багатотрудивого життя відійшла у Божу вічність Анна Никифоряк. Покійна була взірцевим, працьовитим і відданим членом Українського Патріярхального Т-ва — відділ у Нью-Йорку. Анна Никифоряк на своєму життєвому шляху не одне пережила. Перейшла також тяжкий скитальський шлях, але все цупко трималась землі і керувала своїм життям. Поруч зі своїми особистими і родинними обов’язками, чи це було ще на рідних землях у Івано-Франківську, чи в таборах у Німеччині, чи останньо тут, у Нью-Йорку, вона завжди знаходила час і силу для суспільно-громадської праці, до якої завжди ставилась з увагою і посвятою. Вона належала до багатьох організацій українського Нью-Йорку. Ось хоч би назвати 64 Відділ СУА, Літературно-мистецький клюб, вже згадане Патріярхальне Т-во, Український Музей… У всіх цих організаціях покійна була активною і своєю працею допомагала, а також давала щедру матеріяльну допомогу. Цю прив’яза­ність і відданість суспільно-громадському життю вона винесла з рідної хати. Ще на рідних землях вона, як і ціла її родина, займалась суспільно-громадською та виховною працею. Працювала довгий час з молоддю.

Покійна Анна була освіченою і високосвідомою жінкою. Вона добре орієнтувалась і знала українське культурне, літературне і політичне життя. Вона знала напрямки й розвиток українських установ і організацій і мала на все це свою власну думу. Слід підкреслити, що Анна Никифоряк належала до глибоко релігійних осіб. Її кожного ранку можна було побачити на молитві у церкві св. Юра, в Нью-Йорку.

Покійна Анна була милою, привітною, чесною і шляхетною жінкою. Своє багатолітнє життя виповнила глибоким змістом. У своєму житті не змарнувала ні одної хвилини часу, все була зайнята суспільно-громадською працею. На таких жінках у багатьох випадках спочиває вся суспільно-громадська праця.

Під час похоронних обрядів покійну Анну прощали Христина Навроцька від 64 Відділу СУА, Оксана Луцька від Івано-Франківського земляцтва, Тарас Грицай від Літературно-мистецького клюбу і Микола Галів від відділу Українського Патріярхального Товариства в Нью-Йорку. Анну Никифоряк поховано на українському православному цвинтарі св. Андрея у Савт Бавнд-Бруку. Покійна Анна залишила у жалобі дочку Любу Ціховляз, сестру Стефанію Крушельницьку, внуків і ближчу родину, яким складаємо наше глибоке співчуття. Хай Всевишній Господь прийме її у своїх безмежних оселях та зігріє своїми щедрими ласками. Хай американська гостинна земля стане їй легкою, а світла пам’ять про неї надовго залишиться між нами.

М. Г.

Свіжий номер

1-2(495-496)2023