Надійний почин діячів патріархального руху

Вінніпег, Канада, 20 жовтня 1974 р.

Минулої суботи і неділі (12-13 жовтня) відбувся у Вінніпегу з’їзд діячів мирянсько-патріяршого руху Канади і ЗСА. Господарем з’їзду був др. Михайло Марунчак, Голова Крайової Ради Товариства і Організацій За Патріярхат Української Католицької Церкви в Канаді.

У програму з’їзду входили дві основні частини. Частина перша — це було засідання організаційної Комісії для підготовки Світового З’їзду представників товариств і організацій за Патріярхат Української Католицької Церкви.

У висліді нарад за Єдність Церкви і Українського Народу прийнято статут. Згаданий статут опрацював Голова Організаційної Комісії др. Петро Зелений з Бельгії, який з огляду на віддаль участи в конференції не міг взяти. Світовий З’їзд представників має відбутися не пізніше як до трьох місяців, на терені ЗСА. Першу частину нарад закінчено після півночі з суботи на неділю.

В неділю 13-го жовтня після Богослужения, яке відправив кир Ніль Саварин з Едмонтону, відбулася панелево-дискусійна частина З’їзду. Головний прелегент пан Зиновій Круцько з Вінніпегу звернув увагу на недомагання Мирянських Товариств опертих на так званому «організаційному» а не «фізичному» членстві та висловив погляд, що треба призадуматись над зміною дотеперішньої структури Канадських Рад та дорогою постепенної еволюції стреміти до переходу на індивідуальне членство.

З черги промовляли др. Володимир Пушкар, містоголова Організаційної Комісії Світового З’їзду, редактор Михайло Панасюк, голова Організацій за Патріярхат в ЗСА, др. Мирослав Навроцький, голова Крайової Управи Товариства за Патріярхальний Устрій в ЗСА та редактор Василь Пасічняк, організаційний референт Крайової Управи Товариства за Патріярхальний Устрій та новий редактор журналу «3а Патріярхат».

Доктор Пушкар висловив розчарування з приводу постави канадських єпископів до «наказних» номінацій. Редактор Панасюк пропонував безпристрасність в дії мирянського руху та передбачував можливість, що змагання за права нашої Церкви триватимуть ще десятки літ.

Доктор Навроцький підчеркнув непослідовність дії у змаганнях за права нашої Церкви, яку на жаль бачиться серед ієрархії, серед духовенства, у суспільно-громадському середовищі, як, на приклад, у СКВУ, та навіть у деяких «патріярших діячів». Ось недавно один такий «діяч» опублікував своє інтерв’ю з прокурійним єпископом-дисидентом і не зайняв критичного становища до поглядів єпископа, та в цей спосіб зробив серед кругів читачів вражіння, що він сам одобрює курійний територіяльний принцип.

Найбільше оплесків зібрав за свою палку промову ред. Пасічняк, який, в противенстві до ред. Панасюка, закликав до змагу за ідеї нашого Патріярха з вкладом цілого нашого серця і душі, і то сьогодні, бо завтра може бути запізно.

Як довідуємося з Вінніпегу, їх Блаженство кир Йосиф 1-й прислав для учасників З’їзду привіт і благословення, яке завдяки «справності» італійської пошти одержано щойно після З’їзду. 

Свіжий номер

2-3 (490) 2022 Обкладинка для сайту