Наказні листи Ватикану єпископам ПУКЦеркви

В половині червня 1976 р. префект Конґреґації для Східніх Церков кард. Філіппе розіслав через папських нунціїв листи до всіх єпископів ПУКЦеркви у вільних країнах. В цих листах зобов’язується єпископів, щоб вони, якщо поїдуть до Філядельфії на Міжнародний Евхаристійний Конґрес, не брали участи в Українському Синоді, бо такий синод можна відбувати лише за згодою Святішого Отця.

В цих листах доручається також українським єпископам не поминати в літурґічних Богослуженнях Голову ПУКЦеркви Блаженнішого Отця Йосифа як Патріярха, бо, мовляв, кард. Сліпий є Верховним Архиєпископом Львова для українців, а не Патріярхом.

Самозванчі опікуни Ватикану відносно адміністративних і пасторальних справ ПУКЦеркви очікують від її єпископів згоди на їх неоправдані вимоги, та підказують їм, щоб вони не улягали ніякому тискові, що міг би протидіяти цим їхнім вимогам.

Не перші і не останні ці вимоги, випливаючі зі страху перед завтрішньою комуністичною владою в Італії, яку заздалегідь хочеться злагіднити концесіями для Москви, під плащиком екуменізму… Москва не вдоволилась відступленням Ватиканом Церкви України Піменові… Вона вимагає дорешти знищити її поза Україною. Так виглядає пошанування людських прав і гідности Ватиканом. Що Ви на це князі-владики ПУКЦеркви?!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web