«Навіть молитись ворог не дасть»

У зелено-святочний час так на рідних землях як рівнож тут в Америці є гарний звичай молитвами і відправами на гробах вшанувати пам’ять поляглих героїв, як рівнож померших рідних і знайомих.

У цьому році тут у Філядельфії поминки мали небуденний характер, бо з рідних земель, де ворог нищить і руйнує цвинтарі де поховані наші вояки — привезено до Філядельфії останки порозкидуваних костей невідомого вояка із цвинтара у Тернополі, які мали бути вмуровані на католицькім цвинтарі на Факс Чейсі.

Так небуденна врочистість вимагала від нас усіх горячої та об’єднаної молитви за нашу мученицьку Церкву і страдальний український народ.

Та на жаль так не сталося. На це свято спільної молитви катедральні отці під опікою яких є католицький цвинтар на Факс Чейсі запросили усі місцеві і дооколичні парафії, свідомо не включаючи до них парафій св. Архистратига Михаїла. Не зважаючи на те настоятель парафії св. Архистратига Михаїла і Парафіяльна Рада робили заходи, щоб таке запрошення одержати та спільно помолитись над тлінними останками поляглих українських героїв привезених із рідних земель. У тій справі звернулись до канцлера о. Роберта Москаля, як рівнож до голови Святкового Комітету п. Івана Поритка і голови братства Дивізійників Богдана Артимишина, але на жаль вони відповіли, що нічого у цій справі не можуть зробити.

Канцлер о. Роберт Москаль телефонічно повідомив Отця настоятеля парафії св. Архистратига Михаїла, що Єпископ Кир Василь полагодив відмовно прохання в справі участи парафії у поминках та у спільній молитві.

Парафіяльна Рада заскочена такою поведінкою українського католицького єпископа, ще раз звернулася до канцлера о. Роберта Москаля, прохаючи одержати авдієнцію у тій справі. Авдієнцію узгіднено, однак, коли представники парафіяльної Ради на чолі з Отцем Настоятелем прийшли у точно визначений час — катедральний сотрудник повідомив їх, що о. Москаль поїхав до хворого, але тому, що ви маєте говорити з єпископом просив зайти, бо єпископ є у себе дома.

Єпископ Василь Лостен замкнувся і не відповідав ані на дзвінки, ані на телефони. Ці незвичайно сумні, але правдиві факти говорять самі за себе.

Недавно ми читали у пресі про авдієнцію представників крайової Управи за Патріярхальний Устрій УКЦ та запевнення і обіцянки, які зробив єпископ Василь, виглядає, що це були мертві слова.

На рідних землях забороняє молитись ворог, тут у вільному світі у Лондоні і Філядельфії, ту нічим неоправдану заборону роблять єпископи української католицької Помісної Церкви.

Парафіянин

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt