Нотатки з діяльности Українського Патріярхального Товариства в Норт-Порт, Флоріда

Українська громада в Норт-Порті, Флоріда, гідно пом’янула нашого Патріярха і Кардинала св.п. Йосифа Сліпого. Тут хоча ще молодий, невеликий, але зате надзвичайно діяльний відділ Українського Патріярхального Товариства в США під головуванням проф. Романа Романишина влаштував у неділю, 17 лютого, дуже вдале відзначення уродин нашого мученика за віру.

О годині 6-ій вечора наш парох о. д-р Іван Тилявський відправив Панахиду в українській католицькій церкві Пресвятої Богородиці при великій участі вірних. Два колишні вихованці Богословської Академії у Львові тримали свічки в часі Панахиди.

Після Панахиди слідувала коротка, але ділова програма, яку відкрив коротким словом голова місцевого відділу УПТ проф. Роман Романишин.

Святочну промову виголосив церковно-громадський діяч Омелян Граб. Його слово було не довге, але зате змістовне, що надавало святочної атмосфери. Широко відомий оперний співак, маестро Василь Мельничин відспівав молитву «Владико неба і землі» із опери «Запорожець за Дунаєм». Святочна громада теж прослухала деклямацію талановитої Слави Гунчак п.н. «Владика нескорених» пера Романа Завадовича. Ентузіястичні і невгомонні оплески публіки були щирою винагородою для виконавців цієї святочної програми.

Співом «Боже, вислухай благання» закінчено це незабутнє свято.

* * *

Через тиждень, в неділю, 24 лютого ц.р., відбулися річні Загальні Збори місцевого Українського Патріярхального Товариства, на якому переобрано ту саму управу та надано почесне головство нашому парохові о. д-рові Іванові Тилявському. їхня дволітня каденція позначилась послідовною, муравлиною працею як для добра товариства, так і для добра нашої Української Католицької Церкви. Два роки тому відділ УПТ мав 30 членів, а тепер це число зросло до 65.

На зборах був гостем інж. Олександер Пришляк, організаційний референт крайової управи УПТ, який поділився найновішими відомостями про наш недавній надзвичайний Синод у Римі. Він теж дав признання управі місцевого УПТ за його жертвенну працю та вирізнив його, як одного з найкращих відділів в Америці. О. д-р Іван Тилявський закінчив ділові загальні збори молитвою «Під Твою милість…».

Василь Самофал

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web