Нове число Інформаційного Бюлетеня — Вінніпег

Появу Інформаційного Бюлетеня, який видає Крайова Рада Українських Організацій за Патріярхат Української Католицької Церкви у Вінніпезі слід тільки привітати і редакції Інформаційного Бюлетеня та Крайовій Раді побажати успіхів у праці. Віримо, що Інформаційний Бюлетень на терені Вінніпегу, як і поза зробить належну роботу.

Багато мирян були переконані, що наші владики на терені Канади є кращими за американських і екзарха у Великій Британії. Життя показало, що не всі владики в Канаді є добрими тільки деякі. Скільки сподівалось, що митр. Максим Германюк, це один з наших церковних стовпів, який у майбутньому напевно покермує патріяршим кораблем Помісної УКЦеркви, але виявилось, щось протилежного. Для багатьох це було велике розчарування, але нічого невдієш, така є дійсність.

В останньому часі на терені Канади навіть почали деякі священики у митрополії митр. М. Германюка публично виступати проти світоча української і вселенської Церкви, Патріярха Йосифа. На такому тлі виявляється потреба сильного мирянського руху на терені Канади, який би занявся організаційними й інформаційними справами. Під тим оглядом Інформаційний Бюлетень вже сповняє певну працю. Подає короткі інформації про події і ситуацію на церковному відтинку у Канаді, а зокрема у Вінніпезі. В Інформаційному Бюлетені за 28 червня 1977 р. є поміщений Лист Ради УО за Патріярхат УКЦеркви з Монтреалю до Високопреосвященішого Кир Максима у справі відкритого листа о. Юрія Сполітакевича в якому він інсинуаціями старається підірвати авторитет нашого Патріярха. Лист є написаний рішучо і в дуже гострому тоні. В листі підкреслено, що від митр. М. Германюка ще не одержали на попередні листи в цій справі, жадної відповіді. В тому листі пишеться: «Не сумніваємось, у тому, що Вашому Преосвященству добре відомі пашквілі, «відкриті листи», «газетки» і останньо препотворний «лист», адресований до Блаженнішого Патріярха Йосифа. Відомо теж … , що автором цієї найбруднішої писанини є священик (о, як жахливо), Юрій Сполітакевич з Томпсону, отже Ваш підвладний». В листі дальше пишеться: «Бож усім відомо, що ніде інде так рясно не розквітає пашквільна література, як на терені Вашого Преосвященства». В листі згадується ще ім’я Я. Рудачека, який причиняється до фабрикації пашквілів. Лист з датою 15 червня підписали о. митрат Ярослав Гайманович та мґр. Богдан Климовський.

Про яку любов можуть говорити повище згадані священики. Митр. Максим Германюк старається боронити нашу Церкву на Україні, але чому не робить цього по відношенні Помісної Церкви у діяспорі, а в першу чергу у своїй митрополії?