Нове корисне видання УКУ в Римі

Появився у Римі у видавництві Українського Католицького Університету новий твір покійного недавно о. д-ра Ісидора Нагаєвського п.з. «Історія української державности в XX сторіччі». Є це остання праця покійного заслуженого нашого науковця-історика і душпастиря, понад чотириста сторінок друку, написана не так в цілях наукових, як виховних для нашого нового покоління. Використав о. Нагаєвський досі не вживані документи найновішої нашої історії, зокрема наших Визвольних Змагань в Першій світовій війні. Отець Нагаєвський має легкий наративний стиль і з великою чутливістю розказує про події, конфлікти, війни, які супроводили старання наших урядів здобути і закріпити нашу державність. Твір справді писаний сльозами і кров’ю з болем за втраченими нагодами, про геройські подвиги, зокрема Української Галицької Армії. Автор відкриває деякі невідомі досі факти, насвітлює яскраво ситуації і особи.

Не можна б назвати останній твір о. Нагаєвського суто науковим твором, але його вартість є радше практична, педагогічна. Повинні б його взяти наші школи українознавства як обов’язковий підручник у вищих клясах для вивчення найновішої історії України. Повинні б ми усі прочитати з увагою цей твір, щоб пізнати наші помилки, наші великі вчинки, геройство наших братів, що платили за нашу державність своїм життям. Твір читається легко, бо писаний таким стилем, щоб міг бути лектурою для кожного.

Проситься наші бібліотеки, наші школи, виховні молодечі організації замовляти цей твір, зобов’язувати своїх членів, щоб його читали. З певністю знайде цей твір популярність і серед читачів в Україні, і варто його туди посилати. Твір не є «політикою», ані «контрреволюцією», а щирим викладом «про те, що минуло», але теж і про те, що «наша дума, наша пісня не вмре, не загине» і з закликом: «Борітеся, поборете — вам Бог помагає…». Такий настрій осягнув Автор, пишучи свій твір для нашого і майбутніх поколінь. Ціна книжки $20.00.

Замовляти твір:

Universita Cattolica Ukraine Via Boccea 478 00166 Roma, ITALY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web