Нові Епархії та ординарії призначено для Української Греко-католицької

Львів, 12 липня 1993 року

Нові єпархії і ординарії

Синод єпископів Української Греко-католицької Церкви, який відбувся у Львові в днях 16-31 травня 1992 р.Б. під проводом його Глави Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського, рішив створити чотири єпархії: Тернопільську, Зборівську, Коломийсько-Чернівецьку, Симбірсько-Дрогобицьку.

Згідно з каноном 85 п. І кодексу Канонів Східніх Церков представлено це рішення Римському Апостольському Престолові, і сьогодні одночасно у Львові і Римі публікуються ці рішення.

Ординарієм Тернопільської єпархії призначено дотеперішнього помічника єпископа Львівського Владику Михайла Сабригу.

Ординарієм Зборівської єпархії призначено дотеперішнього вікарія Львівської Провінції оо. Редемптористів о. Михайла Колтуна.

Ординарієм Коломийсько-Чернівецької єпархії призначено дотеперішнього помічника Івано-Франківської (Станиславівської) єпархії Владику Павла Василика.

Епархіяльний престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії є тимчасово вакантний. На основі канону 220 Блаженніший, проконсультувавшись з Постійним Синодом, призначив епархіяльним адміністратором цієї єпархії Владику Юліяна Вороновського.

Дальші рішення Синоду

Синод вирішив створити окрему Курію Патріярха (Верховного Архиєпископа) згідно з каноном 114. В склад Патріяршої Курії входять члени Постійного Синоду, канцлер, економ, голова трибуналу і голова Літургійної Комісії.

Головою Постійного Синоду є Його Блаженство Мирослав-Іван Любачівський. Згідно з каноном 115 пар. 113 Кодексу Канонів Східніх Церков.

Також призначено:

Єпископа Івано-Франківська (Станиславова) Софрона Дмитерка, Апостольського Екзарха українців-католиків у Франції і країнах Бенілюксу Михайла Гринчишина, Єпископа Перемишля Івана Мартиняка, Владику-помічника Львівського Филимона Курчабу.

Заступниками членів Постійного Синоду обрано новоіменованого єпископа Тернопільського Михайла Сабригу, єпископа Стемфордського Василя Лостена, Апостольського Екзарха для українців-католиків у Великій Брітанії владику Михайла Кучмяка і владику помічника Львівського Юліяна Вороновського.

Згідно з каноном 114 призначено канцлером Курії Патріярха (Верховного Архиєпископа) о. д-ра Івана Дацька; економом — ієромонаха д-ра Рафаїла Турконяка, студита; головою трибуналу — о. мітрата Йосифа Андріїшина; головою Літургічної Комісії ієромонаха магра Гліба Лончину, студита.

З огляду на те, що канон 114 н. З передбачає, що ті самі особи не повинні мати посади в Курії Патріярха (Верховного Архиєпископа) і в єпархії, Блаженніший плянує реорганізацію Львівського Архиепархіяльного Управління.