Свіжий номер

2(502)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Нові навчальні програми в Інституті ім. Митр. А. Шептицького

Оттава. Починаючи від вересня 1994 p., студенти, які вписуються на богословські студії при Університеті св. Павла в столиці Канади, зможуть вибирати між західніми (римо-католицькими), а східньо-християнськими навчальними програмами на рівні першого циклю(андерграджуейт).

Університет св. Павла зі своїм видатним богословським факультетом — це перший університет, який дає студентам можливість вибирати між програмами, які наголошують традиції християнського Сходу та Заходу. Це великий здобуток для українців-католиків, других східніх католиків та православних, які раніше мусіли записуватися у західні богословські програми з можливим доповненням одного-двох східніх предметів серед необов’язкових курсів. Тепер ці східні християни можуть вглибитися у свою власну східню традицію, беручи три чверті академічних кредитів у безпосередньо східніх предметах, а накінець одержують диплом, на якому ясно зазначено, що вони студіювали східньо-християнське богослов’я.

Перша з програм — це тридцятькредитний Цертифікат Східньо-християнских Студій. Звичайно ця програма триває один шкільний рік, але її можна докінчувати на базі неповного часу студій (парт-тайм). Студенти беруть десять предметів на рівні бакалавра, з яких принаймні сім мусять бути із східньо-християнських студій. Вимагається один курс зі Святого Письма, а останні два не обов’язкові. Ця програма ідеальна для тих студентів, які бажають усучаснити своє знання предмету, доповнити ранішні богословські студії, які, можливо, були в чисто західньому стилі, та для тих, які не можуть присвятити три роки для завершення ступеня бакалавра східньо-християнської теології. Цей цертифікат рівнож можна здобути через кількаразову участь в інтенсивних літніх програмах у Святопреображенському манастирі в Каліфорнії, що їх уряджує Інститут щороку в червні-липні (у 1994 році від 18 червня до 16 липня).

Дев’ятдесяткредитний бакалавреат богословії (східньо-християнські студії) або Бачелор оф Теолоджі Істерн Крістіян Стадіс існує у двох формах: є цивільний бакалавреат, який надається спільно з Оттавським Державним Університетом, та папський або церковний бакалавреат, який має подібні вимоги, але передбачує соліднішу підготовку з філософії.

Бакалавреат східьно-християнської богословії нормально вимагає трьох років студій. Студентові треба мати один рік університетських студій поза тринадцятою клясою, щоб стати прийнятим як регулярний студент. Студії можуть бути повноштабними або не на повний час, відповідно до потреб студента. Кредити з літніх курсів Інституту в Святопреображенському манастирі можна використати до обох бакалавреатів.

Інститут Східньо-християнських Наук ім. Митр. Андрея Шептицького — це академічний відділ Богословського Факультету Університету св. Павла. Тому студенти, вписані в західні програми навчання, також можуть вибирати як доповняючі предмети курси Інституту ім. Митр. Андрея. Університетські власті очікують глибокого пізнання власної традиції та здорового обміну думок і світоглядів між східніми й західніми студентами. Ректор Університету св. Павла о. Пієр Гуртубіз часто підкреслює твердження Папи Івана-Павла II про те, що Церква потребує «дихати знов двома легенями — східньою і західньою». «Надіємося, що саме це станеться тут, при Університеті св. Павла»,— додає о. ректор.

Вищезгадані програми плянуються вже від 1989 року. Одержали остаточне потвердження від сенатів Університету св. Павла та Оттавського Державного Університету влітку 1993 року. Координаційна комісія Інституту Східньо-християнських Наук ім. Митр. Андрея Шептицького під сучасну пору опрацьовує пропозиції програм магістерки, ліценціяту та докторату східньо-християнської богословії. Над потвердженням та впровадженням у життя цих вищих студій треба буде ще попрацювати. Коли до цього дійде остаточно, то Університет св. Павла буде першим університетом у західній гемісфері з програмами східньо-християнських студій від бакалевреату до докторату. Зі своєю могутньою бібліотекою та іншою дослідчою інфраструктурою цей університет може дійсно зайняти передове становище в ділянці східньо-християнських студій.

Хто бажав би одержати дальші інформації про навчальні програми Інституту Східньо-християнських Наук ім. Митр. Андрея Шептицького, може звертатися на адресу:

Saint Paul University
Sheptytsky Institute, 223 Main Street
Ottava, ON. K1S 1C4 Canada

Поділитися:

Популярні статті