Нью Гейвен в поклоні Патріярхові Йосифові

Українська громада міста Нью Гейвену, Конн. щороку відзначала річницю уродин Глави Помісної УКЦеркви Патріярха Йосифа святочними сходинами, що їх організував місцевий Відділ Т-ва за Патр. Устрій УКЦеркви, запрошуючи з святочним словом визначних діячів патріярхального руху. Беручи до уваги, що цього року припадає подвійний Ювілей (85-ліття уродин та 60-ліття священства) Патріярха та звернення наших владик в окремий спосіб відзначити ювілейні святкування, які Управа Відділу улаштувала в неділю 27 лютого 1977 р. Відомо, що наша молодь нерадо бере в руки українське друковане слово, мало знає про наші життєві питання, не бере участи в імпрезах, і не любить слухати передовсім промови «старших». Тому Управа Відділу рішила віддати так ініціятиву, як і саме переведення цьогорічних святкувань молодшому поколінню.

З радістю належить ствердити, що успіх дня був захоплюючий. Так в церкві під час Святої Літургії в наміренні Ювілята, яку відправив о. парох М. Мищишин, як і на святочних сходинах було багато молоді. На програму святочних сходин зложились:

Молитва за Патріярха, Отче Наш — Зої Когут виконав Р. Фіґоль. Верховний Князь Церкви — о. В. Прийми виконали X. Висовська і студент В. Стадницький, відчитав привіт о. С. Їжика: «Ти єси наш Патріярх», що було введенням та основою, на якій студент Українського Католицького Університету в Римі Андрій Чировський виголосив святочну промову, темою якої була: «Патріярх Йосиф, як вчений богослов».

І тут організатори одержали нагороду за свій труд, а присутні з вдоволенням слухали неабиякого доповідача. Доповідь прослухали присутні з захопленням. Слухачі подивляли прекрасну, літературну мову доповідача та глибокі вислови думок. Не диво, що після святочної програми, яку закінчено співом молитви «Боже Великий», присутні — чого ще дотепер ніколи в Ню Гейвені не бувало — задержалися ще на пару годин на т. зв. практичну частину дня, щоби прослухати гутірку, яку провів з молоддю А. Чировський на тему «Український Рим». Спершу схарактеризував коротко надбання їх Блаженства в Римі, молодий ентузіяст особи Патріярха, а після цього заохочував молодь до участи в літних курсах УКУніверситету та участи мирян в урочистих ювілейних святкуваннях їх Блаженства в Римі в вересні-жовтні ц. р. Програмою дня як і цілою організацією вміло та практично проводив Мирон Мельник.

Михайло Бойко

Свіжий номер

5 (492) 2022 OBKLADYNKA_sajt