Нью-Гевен вшанував Патріярха Йосифа

Заходами Українського Патріярхального Т-ва у Нью-Гевен 20 лютого 1983 р. відзначено 91-річчя життя і 20-річчя звільнення з каторги на волю Патріярха Йосифа. В цьому наміренні була відправлена Служба Божа, а після цього у церковній залі було святочне відзначення на пошану невтомного Батька і Глави нашої Помісної УКЦеркви Патріярха Йосифа.

На сцені висів гарний портрет Патріярха Йосифа у виконанні маляра В. Фіцаловича. Перед портретом стояла розкішна китиця квітів.

Святочну програму відкрив голова Т-ва мґр Михайло Бойко. Він привітав учасників свята та висловив кілька вдумливих слів, присвячених нашому Патріярхові Йосифові.

У мистецькій частині виступила Віра Черне, яка заспівала «Молитву за Патріярха Йосифа» — І. Недільського. Святочне слово виголосила відома й віддана діячка Патріярхального руху, яка є провідним членом цього ж руху, мґр Дарія Кузик з Трентону. Дарія Кузик у свойому дбайливо опрацьованому й обдуманому слові розгорнула широке полотно діяльности Патріярха Йосифа для нашої Помісної УКЦеркви і вагоме значення в задумах Патріярха зорганізованого мирянського руху. Її представлення було сперте на фактах і документах.

Студентка Марійка Марків з чуттям і зворушенням віддеклямувала поему Богдана Стефанишина «91-літньому Владиці Владик». Знову ж Віра Черне при акомпаньяменті Ж. Вердіні милозвучно виконала три пісні: «Як славний» — Д. Бортнянського, «На веселці стоїть Божа Мати» — Федорова і арію з опери «Запорожець за Дунаєм». Молитвою «Боже Великий Єдиний» закінчено це гарне свято на пошану нашого Патріярха і Кардинала Йосифа.

Отець Р. Големба щиро подякував усім виконавцям мистецької програми та Дарії Кузик за її вдумливе слово про Ювілята. Після цих теплих слів подяки присутні на залі заспівали Отцеві Парохові «Многая літа».

На закінчення голова Т-ва мґр Михайло Бойко представив секретарку Відділу пані П. Витвицьку, яка на сцені демонструвала і пояснювала два чудово вишиті рушники у її власному виконанні, що будуть прикрашувати ікони Ісуса Христа і Матері Божої на парафії церкви в Нью-Гевен. Отець парох був зворушений такою милою несподіванкою і склав щиру подяку П. Витвицькій за такий цінний подарунок. Учасники заспівали П. Витвицькій «Многая літа».

Орися Марків (Пресова референтка)