Ньюйоркська громада відзначила 88 уродини Патріярха Йосифа

Заходами ньюйоркського Відділу Українського Патріярхального Товариства, 17 лютого 1980 р. численна українська громада святочно відзначила 88 річчя народи Патріярха Йосифа. На зарядження стемфордського Владики Василя Лостена по всіх українських церквах стемфордської дієцезії були відправляні Служби Божі з нагоди уродин, за здоров’я Патріярха Йосифа, а поруч з тим була заряджена збірка на Дар Любови для Патріярха. Згідно з зарядженням в неділю, 17 лютого, в 12 годині дня парох церкви св. Юра в Нью Йорку о. д-р Володимир Ґавліч відправив Службу Божу за здоров’я Блаженнішого Йосифа. Під час Служби Божої співав злучений хор: хор церкви св. Юра ім. Митрополита Андрея Шептицького і хор «Боян» з Перт Амбою під диригентурою проф. Романа Левицького. Під час проповіді, о. Володимир Ґавліч в кількох реченнях теплими словами згадав про Первоієрарха Блаженнішого Отця Йосифа, підкреслюючи його найбільш питомі прикмети. Поруч з тим заповів, що безпосередньо після Служби Божої заходами Українського Патріярхального Товариства відбудеться святочне відзначення в Українському Народному Домі та закликав взяти безпосередню участь. На закінчення Служби Божої о. В. Ґавліч підніс многолітствіє тільки для Первоієрарха Блаженнішого Отця Йосифа, яке виконали злучені хори.

На святочне відзначення 88 річчя уродин Патріярха Йосифа прибули о. Себастіян Шевчук, ЧСВВ, о. Тарас Прокопів, ЧСВВ, Мати Марія, ЧСВВ і численна українська громада Нью Йорку й околиці. Програму святочного відзначення започатковано молитвою — «Молитва за Патріярха» — музика Ів. Недільського з фортепіяновою аранжеровкою Василя Матіяша, яку виконали злучені хори — хор церкви св. Юра ім. Митрополита Андрея і церковний хор «Боян» з Перт Амбой. Виконання хору надало святові більш величної атмосфери.

Святочне слово виголосила Дарія Кузик з Трентону. Вона в свойому слові заторкнула багато різних проблем, що мають місце в нашій Помісній УКЦеркві. Також підкреслила великий вклад Патріярха Йосифа для розвитку патріяршої ідеї в нашій Церкві та його старання і змагання до єдности в нашій Церкві й громаді.

У мистецькій частині виступила молода солістка мґр. Лариса Маґун-Гурин (сопран) при фортепіяновому супроводі Марти Мачай. Вона виконала три пісні: «Під Твою милость» — Ігора Соневицького, «Не співайте мені цеї пісні» — слова Лесі Українки, музика Д. Січинського і «Владико неба і землі» — арія з опери «Запорожець за Дунаєм» Гулака Артемовського. Виконання Маґун-Гурин було приємне і миле. В перших двох піснях вона була кращою, а в третій, яка не належить до легких, всетаки вона добре вийшла. Лариса має гарну й милозвучну краску голосу. Панна Стефанія Назаркевич, яка є ученицею Студії мистецького слова Лідії Крушельницької гарно рецитувала вірш «Отче наш» Зої Когут. Після цього згаданий злучений хор під диригентурою Романа Левицького і при фортепіяновому супроводі Христофора Маґіяра виконав: «Цей день, що створив Господь» — псалом — музика Д. Бортнянського, і «Тобою радується Благородная» ірмос. Обидві пісні релігійної тематики були виконані у приємно-мельодійному звучанні. Всіх виконавців святочної програми публіка щиро нагороджувала довгими оплесками. Скромне, але гідне святочне відзначення 88 уродин Патріярха Йосифа закінчено молитвою «Боже вислухай благання».

Свіжий номер

2 (477) 2020 2-2020-internet-web