Свіжий номер

1(501)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Ньюйоркський відділ Патріярхального Т-ва улаштував спільне свячене

Заходами Управи Відділу Патріярхального Товариства Помісної Української Католицької Церкви в Нью Йорку, 5 травня 1979 р. улаштовано спільне свячене, яке можна назвати родинним святом, бо в ньому взяли участь переважно члени Товариства. Було кілька гостей, що були запрошені членами Т-ва. Управа улаштувала спільне свячене для членів, щоби у вічно живі і неповторні воскресні дні зійтись разом і святочно провести безтурботно час та вдуматись над величчю Христового Воскресення, що є празником празників та щоби родинно — спільно заспівати вічно живе і творче «Христос Воскрес». За застеленими білими обрусами столами засіло біля 150 осіб.

Голова ньюйоркського Відділу Т-ва мґр. Ярослав Щербанюк, відкриваючи спільне свячене та вітаючи всіх присутніх сказав, — ми все зустрічаємось на наших ширших сходинах, чи інформативних зборах, все у поспіху й журбі за долю нашої Церкви і не маємо часу, щоби спільно з собою поговорити та взаїмно себе ближче пізнати, як належить в родині. Сьогодні, під час спільного свяченого є для цього нагода. Поруч з тим підкреслив, що завдяки ініціятиві секретаря Відділу Ярослава Клима, який піддав цю ідею та завдяки паням на чолі з Любою Раковською, які все це нам приготовили, маємо цю приємність провести святочно час спільного свяченого. Після короткого слова Ярослав Щербанюк передав керування святом інж. Любомирові Зєликові, який попросив о. Тараса Прокопова ЧСВВ провести великодні обряди.

о. Тарас провів окремі пасхальні молитви та посвятив на столах розкладену їжу: яйця, сир, масло, паску.. Співучий ансамбль «Промінь» під керівництвом Богданни Волянської в першій частині виконав «Христос Воскрес», «Під Твою Милість» і «Христос Анесте» і своїм приємним та гармонійним співом додав святочного настрою та ще більше оживив атмосферу. На залі було затишно, привітно, святочно і приємно. В другій частині ансамбль «Промінь» виконав дві народні пісні: «Повій вітре», «Там де Ятрань круто в’ється» та «Молоді ми» муз. Недільського.

Слухачі грімкими оплесками нагороджували виконавців співучого ансамблю, що виступали під акомпаніямент гітар.

Трудно повірити, але є незаперечним фактом, що під час свяченого не було промов, крім короткого ї змістового слова голови Відділу Т-ва Я. Щербанюка і короткого привітання від Крайової Управи Українського Патріярхального Т-ва, яке склав Микола Галів. З коротким настроєвим спогадом виступив відомий і всіма мило люблений Іван Керницький. Ікер прочитав спогад про перше Христове Воскресенння після другої світової війни у Берхтезґадені. Для декого він тільки відпорошив пам’ять про ті часи а для інших розказав, як проходила підготовка до святкування Христового Воскресення в той час в Берхтесґадені, яке підготовляли у двох площинах — духовній і провіянтовій, себто харчевій. Треба було по різному промишляти, щоби була на Христове Воскресення паска, «шпек» і всяка інша всячина. Не кожному було суджено все це мати. Все залежало від сприту кожного зокрема. Також розказав, як маестро Е. Козак малював плащаницю, бо як може бути Великодна П’ятниця без плащаниці! Все було зроблено і свята проходили не тільки символічно, але практично святочно і радісно з надією на краще завтра. Другий спогад розказала про святкування Христового Воскресення в Україні Ольга Соневицька. Розповідь Ольги Соневицької мала інший посмак, посмак жалю за втраченим, що мабуть для нас більше не повернеться. Так перша, як і друга розповіді були короткі, змістові і тематично підхожі до родинного свята. До речі одною з цілей спільного свяченого було, щоби при цій нагоді відпорошити нашу пам’ять про великодні звичаї та поглибити наші релігійні традиції, які мають неоцінене значення та окрему красу для нашої Помісної УКЦеркви. Ми повинні пам’ятати наші святочні звичаї й обичаї, а забуті відпорошити й пригадати, бо це є ці скарби нашої Церкви й народу що будуть для нас на довгі роки незаступимим «євшан зілля».

Голова Відділу Я. Щербанюк висловив подяку співучому ансамблеві під керівництвом Богданни Волянської, Ользі Соневицькій й Іванові Керницькому за розповіді, паням на чолі з Любою Раковською за приготування та українським власникам крамниць з м’ясом — Куровицький, Бачинський і Броди за їх м’ясиво. Поруч того підмітив, що інж. Іванові Раковському сповнилось 80 років життя, що присутні підхопили гарячими оплесками та заспівали многолітсвіє. Родинне свячене закінчено молитвою за Патріярха, яку вторували всі учасники за співочим гуртком під керівництвом Б. Волянської. Після офіційного закінчення всі учасники залишились та провадили дружні розмови. Слід підкреслити, що це була культурна і приємна родинна імпреза Відділу Українського Патріярхального Товариства Помісної УКЦеркви в Нью Йорку.

Поділитися: