Одержано книжку «Ой, верше, мій верше»

На цьому місці хочемо завважити, що редакція журнала «Патріярхат» не рецензує книжок, що не зв’язані з релігійно-церковною тематикою. Тут тільки нотуємо, які книжки Редакція одержала.

Ще наприкінці минулого року редакція одержала цінну книжку Іванни Савицької під назвою «Ой, верше мій, верше…» Це виняткова праця, в якій є нариси з минулого і сучасного Лемківщини. Книжка написана з знанням і чуттям проблеми, на лемківському діялекті. До речі, авторка цінної праці, Іванна Савицька, з деякими нарисами, що надруковані у книжці, виступала на окремих літературних вечорах.

Книжка ілюстрована цілою низкою світлин, які оживлюють і роблять працю цікавішою. Праця починається світлиною Владики Митрополита Степана Сулика, який є уродженцем — сином Лемківщини, поруч з якою є вступна, чи вірніше, перша стаття владики Степана під назвою: «Моїм рідним у Христі Господі Братам і Сестрам зі зеленої Лемківщини привіт і благословення!» Тому, що книжка написана на лемківському діялекті, на кінці праці є подані значення деяких слів, які можуть бути незрозумілими. Також слід підкреслити, що кожне лемківське село говорило своєю окремою говіркою. Згадана праця написана на говірці села Ялин.

У загальному збірка написана дбайливо і з чуттям опрацьована, вона заслуговує на увагу й признання.