Окружний осередок Патріярхального Товариства – Пітсбург

12 грудня, 1976 р. у Пітсбурґу відбулися ширші сходини на яких подано інформацію про VII Крайовий З’їзд Т-ва. Нововибраний Голова, ред. Василь Качмар, був головним промовцем та цікаво з’ясував теперішний стан мирянського руху та подав плян праці на майбутнє. Головним завданням управи буде пожвавити працю відділів та поширити інформаційну роботу серед загалу мирян, які дотепер до патріярхальної справи ставляться неприхильно чи байдуже. Після поданих інформацій вив’язалась цікава та змістова дискусія, в якій між іншими брав живу участь гість із Клівленду, д-р. О. Сидорак. Присутні щиро дякували ред. Качмареві за приїзд та за так цікаві інформації і бажали йому успіхів у його праці на так важливому пості — Голови Крайової Управи ТзПУ.

Вийшов «Бюлетень», що його зредаґував п. П. Годованець та почалась акція збірки на Патріярший Фонд. Як щорічно наші патріярхальні колядники пішли до громадян з колядою. Цим занялись заслужені члени Осередка Михайло Баран, Андрій Германський, Микола Сивий, пані Дора Полатайко, брати Смереки, Честер Манастирський, Михайло Кардаш та багато інших. Зібрано, 1,620 дол.

Рівночасно в недалекому Янґставні за старанням ревного працівника на народній ниві, пана Дмитра Проця, ця громада зложила свою коляду на Патріярший Фонд у висоті 1,000 дол. Ці обі суми переслано Блаженнішому Патріярхові із побажаннями з нагоди 85-ліття.

6 березня відбулась в Пітсбурґу СВЯТОЧНА АКАДЕМІЯ, щоби віддати поклін Кобзареві України Тарасові Шевченкові і Блаженнішому Патріярхові Йосифові. Цю академію влаштували спільно Окружний Осередок ТзПУ та Відділ ОУА «Самопоміч». Імпрезу виконано власними силами: виступав хор «Самопомочі» під дириґентурою Ізидора Луковського, промовляли молоді професіоналісти: панна Христина Зварич та Богдан Свищ. Деклямували учні «Рідної Школи» Івась та Надя Воробій та по мистецьки відчитали «Причинну» пані Катерина Довбенко, голова відділу Союзу Українок. По мистецьки грав на бандурі Маркіян Комічак. Замість головного слова, інж. Сидір Тимяк, голова окр. осередку Товариства за Патріярхальний Устрій, відчитав послання Блаженнішого Патріярха «Про поєднання в Христі» та коротко подав звіт із святкувань в Римі, де він заступав Крайову Управу США. Академія пройшла з успіхом та залишила незабутнє вражіння.