Окружний З’їзд мирян у Філядельфії

За ініціативою Крайової Управи Т-ва за Патріярхальний Устрій Помісної УКЦеркви та старанням Управи Відділу цього ж Т-ва в Філядельфії відбувся Окружний З’їзд Мирян дня 22-го травня 1977 р. У залі УСО «Тризуб». У З’їзді приймали участь голови, секретарі й члени Управ Відділів із таких місцевостей: Честер, Алентавн, Трентон, Вілмінґтон, Балтімор, Кемден, Милвіл і Вашінґтон. Самозрозуміле, що миряни з Філядельфії масово участничали в З’їзді. Доповідали: містоголова Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО) інж. Сидір М. Тим’як і голова Крайового Т-ва за Патріярхат Василь Качмар. Теми доповідей і предметом нарад були невідкладні завдання і важливі вимоги дії для закріплення Патріярхату нашої Церкви. Зокрема В. Качмар наголосив необхідність єдности наших владик, священиків і мирян у цих змаганнях за бути чи не бути Помісній Українській Церкві.

З’їзд відкрив голова Відділу Т-ва за Патріярхат д-р Ю. Колтун, покликавши до Президії о. Любинського, інж. С. Тим’яка, ред. Р. Данилевича та В. Качмара. Нарадами проводив містоголова К. Управи інж. В. Медуха, а секретарював Т. Крочак. Молитву провів о. Л. Любинський. Обидві доповіді були цікаві й над ними розвинулася довша дискусія.

З нагоди цього З’їзду попереднього дня, то є в суботу 21-го травня, в домівці українських інженерів у Філядельфії відбулася нарада членів Головної Ради та Президії УПСО також у дуже важливих справах нашої Церкви. Обширно про З’їзд Мирян і нараду УПСО в наступному числі «Патріярхат».

Пригадуємо членам нашого Т-ва, що їх Блаженство Патріярх Йосиф є Головою Т-ва Св. Софії, яке проводить збірку на Постійний Патріярший Фонд-Фундація. Збірки організовані по всіх поселеннях українців, а пожертви можна слати до філій Св. Софії, а також і до Риму.

Мимо нашого прохання, ми досі не одержали від Комісії Постійного Фонду Св. Софії у ЗСА звернення чи плану акції збірки фонду.

Крайова Управа