Свіжий номер

6(500)2023

Час ставати сильнішими

Стати автором

Опубліковано документальну працю Слуги Божого Андрея

Мало кому відомо, яких великих зусиль доложив митрополит Андрей Шептицький, щоб в Канаді постала незалежна від римо-католиків Українська Католицька Церква. Цю правду розкриває публікація, яку видала Крайова Рада Українських Організацій за Патріярхат УКЦеркви в Канаді. Праця ця появилася п. н. «Два документи Української Католицької Церкви».

Зі «Звернення до Архиєпископів і Єпископів Римо-Католицької Церкви в Канаді» Митрополита Шептицького, датованого 1911 року, і писаного в англійській мові (мова ориґіналу), довідуємось, які були великі труднощі, щоб Українську Церкву в Канаді очолив український єпископ. Звернення Слуги Божого Андрея — це науково опрацьований документ з глибокою історичною аргументацією на незалежність Української Католицької Церкви в Канаді. Є тут також мова про труднощі в ЗСА під кермою єпископа Сотера Ортинського. Тут теж багато статистичних даних до буття і зусиль українських піонерів того часу в різних ділянках культурного і господарського життя в Канаді.

Звернення Митрополита Андрея Шептицького — це неоцінений документ українства в діяспорі.

Обширний вступ до цієї праці написав д-р Василь Маркусь, а д-р Михайло Марунчак зробив порівнання між Зверненням Митрополита Андрея з 1911 року зі Зверненням Української Ієрархії під кермою Патріярха Йосифа до Папи Павла IV з 1976 року. Автор вказав на великі історичні подібності в аргументації обох документів та наголосив органічний ріст Української Церкви в діяспорі.

Видання великого формату (21 центиметрів на 28), первісного оригіналу і на добірному папері. Ціна з поштовою пересилкою чотири доляри. Замовлення посилати на адресу Крайової Ради.

NATIONAL COUNCIL OF UKRAINIAN ORGANIZATIONS for the Patriarchate of the Ukrainian Catholic Church 296 Knowles Ave, Winnipeg R 2G 1e2

Поділитися: